تاریخ ارسال : ۰۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۰۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

یک ریال از بودجه عمرانی تخصیص داده نشد/ در کجای دنیا سالی ۵۰ هزار میلیارد یارانه نقدی می‌دهند؟

یک ریال از بودجه عمرانی تخصیص داده نشد/ در کجای دنیا سالی 50 هزار میلیارد یارانه نقدی می‌دهند؟مهرداد لاهوتی نماینده مردم لنگرود در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در واکنش به برداشت دولت از بودجه برای پرداخت یارانه نقدی ۵ ماه نخست سال اظهار کرد:‌ بنده صحت و سقم این خبر را نمی‌دانم و باید در جلسه کمیسیون برنامه و بودجه بررسی شود.

وی با بیان اینکه دولت اگر این کار را هم انجام داده باشد از سر ناچاری بوده است، ادامه داد: مردم در ابتدای هر ماه منتظر دریافت یارانه خود هستند و اگر این مبلغ در موعدش به آنان پرداخت نشود، در کشور مشکلاتی به وجود می‌آید.

دولت سالی  50 هزار میلیارد تومان یارانه نقدی می‌دهد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به اینکه در کجای دنیا سالانه ۵۰ هزار میلیارد تومان برای پرداخت یارانه هزینه می‌شود، گفت: در شرایطی که دولت ماهانه مبلغی را به طور مساوی بین مردم توزیع می‌کند، با گذشت ۶ ماه از سال حتی یک ریال هم برای پروژه‌های عمرانی کشور تخصیص داده نشده است.

لاهوتی با تاکید بر ضرورت سر و سامان دادن به وضعیت پرداخت یارانه‌ها اظهار کرد:‌ برای سر و سامان دادن به این اوضاع باید یارانه عده‌ای از مردم مستقیم و یارانه عده‌ای دیگر غیرمستقیم شود.

وی با انتقاد از اینکه دولت در شرایط سخت بی‌پولی مجبور است سالانه حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان را بین مردم توزیع کند، تصریح کرد: متأسفانه علاوه بر اینکه طرحی برای ساماندهی وضعیت یارانه‌ها در نظر گرفته نشده است، این مطالبه هم پیش آمده که یارانه نقدی افزایش پیدا کند.

مجلس باید وضعیت پرداخت یارانه‌ها را ساماندهی کند

لاهوتی با بیان اینکه تا زمانی که وضعیت پرداخت یارانه‌ها سر و سامان داده نشود دولت در پرداخت آن با مشکل مواجه می‌شود، گفت: مجلس نباید برای ساماندهی وضعیت پرداخت یارانه‌ها منتظر دولت بماند بلکه باید در قالب طرحی به این مسئله رسیدگی کند.

وی با تاکید بر اینکه هیچ الزامی وجود ندارد که همه مردم به طور یکسان یارانه دریافت کنند، اظهار کرد: طبق گزارش‌های واصله یارانه‌های دهک‌های بالای جامعه آن هم به صورت محرمانه در حال حذف شدن است اما نکته قابل تأمل در این باره آن است که باید یارانه افراد متمول حذف شود نه آنکه یارانه مستضعفان به دلایلی چون دارایی فرزندانشان حذف شود.

نماینده مردم لنگرود گفت: بعضا دولت می‌گوید که ساماندهی یارانه‌ها و حذف دهک‌های بالای جامعه ممکن نیست در حالی که دولت می‌تواند از همان مأخذ و سیستم‌ اطلاعاتی دریافت مالیات، وضعیت پرداخت یارانه‌ها را با شناسایی دهک‌های جامعه ساماندهی کند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=66524

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.