تاریخ ارسال : ۱۶ آبان ۱۳۹۴ ساعت : ۱۱:۴۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

یک نماینده مجلس: در بحث برجام معامله کردند

دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مخالفت‌ها و انتقادها در بحث برجام سیاسی نیست، گفت: مصالح کشور برای ما در اولویت بوده و هست، ولی متأسفانه برخی در قضیه برجام معامله کردند.

به گزارش شلمچه نیوز، حجت‌الاسلام سیدمرتضی حسینی صبح امروز در مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) و یاران باوفایش که با حضور پرشور مردم شهرستان بوئین‌زهرا برگزار شده با اشاره به اهمیت بصیرت در جامعه امروز، اظهار داشت: بحث اثرگذاری مجالس اباعبدالله الحسین‌(ع) به‌دلیل افزایش بصیرت است.

وی افزود: بصیرت ۳ مرحله دارد که نخستین آن تشخیص حق و باطل است که حائز اهمیت بوده که باید مورد توجه قرار گیرد، به‌طوری‌که در فتنه ۸۸ بسیاری از بزرگان نتوانستند این تشخیص را داشته باشند و مردود شدند، همان‌طور که در حادثه کربلا خیلی از افراد جزو مردودشدگان بودند.

حسینی تصریح کرد: یک هزار نفر رزمنده جنگ خندق در دوران امام حسین(ع) در مدینه بودند که برای اباعبدالله الحسین(ع) نامه نوشتند، ولی حق و باطل را تشخیص نداده و با عدم بصیرت موجب مصیبت کربلا شدند.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی مرحله دوم را بعد از تشخیص، همراهی حق عنوان و تصریح کرد: بعد از تشخیص اینکه حق کجا و باطل کجا است، همراهی حق مورد اهمیت بوده که باید با تشخیص همراه باشد.

حسینی مرحله سوم بصیرت را هزینه کردن عنوان و تصریح کرد: شناخت و همراهی باید هزینه کرد و این هزینه با مال و جان و آبرو محقق می‌شود، همان‌طور که حضرت عباس(ع) نیز در مسیر اباعبدالله الحسین(ع) هزینه کرد، ولی محمد حنفیه چنین هزینه‌ای را در راه حق انجام نداد.

دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: متأسفانه امروز نیز در مسائل سیاسی، تاریخ تکرار می‌شود، به‌طوری‌که در فتنه ۸۸، عوام تبدیل به خواص و خواص تبدیل به عوام شدند، چراکه عدم درک و تشخیص، عدم همکاری و هزینه نکردن در مسیر حق موجب شد تا خواص بی‌بصیرت مردود شده و هزینه‌های زیادی بر انقلاب تحمیل شود.

این نماینده مجلس اضافه کرد: در مجلس نیز نمایندگان در زمانی که باید صحبت بکنند، اثرگذار خواهند بود و اگر زمان صحبت و دفاع از حق بگذرد، دیگر اثرگذاری نخواهد داشت، به‌طوری‌که متأسفانه در مجلس به عینه مشاهده می‌کنیم که برخی معامله کرده و برای کسب رأی دست به هر معامله‌ای می‌زنند.

دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، ضمن توصیف وضعیت نمایندگان قزوین در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: عباس‌پور جزو نمایندگانی است که در مجلس شورای اسلامی، تمام‌قد از حق دفاع کرده و در این مسیر نیز هزینه کرده است؛ چراکه افرادی که جانب‌دار حق هستند، هیچ‌گاه از اینکه رأی نیاورند، هراسی ندارند.

حسینی یادآور شد: نمایندگان باید شجاعانه پای حق بایستند و در این مسیر از حاشیه‌ای که نااهلان ایجاد می‌کنند، نترسند، چراکه مردم رأیی که به نمایندگان‌ داده‌اند را مطالبه کرده و از آنها می‌خواهند که در راه حقیقت کار کنند و نه معامله.

دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به روند اجرای برجام و تصویب آن در مجلس، یادآور شد: در بحث برجام، خدا شاهد است که مخالفت‌های ما سیاسی نبوده و نیست، بلکه به دنبال مصالح کشور بوده و هستیم.

وی افزود: در بحث برجام تمام نگاه ما به این بود که تا چه اندازه این موضوع به مصالح کشور، ممکن است لطمه بزند.

این نماینده مجلس اضافه کرد: متأسفانه در بحث برجام نیز برخی معامله کردند، ولی مردم در این آزمون نیز هوشیار بوده و تفاوت کار برای مردم و کار برای خود را به‌ سهولت درک می‌کنند.

حسینی با بیان اینکه‌ نباید یک نماینده مجلس از هزینه شدن برای نظام بترسد، خاطرنشان کرد: با صدای رسا می‌گوییم که اگر قطعه قطعه نیز شویم، باز دست از حمایت از ولایت برنمی‌داریم، حتی اگر این موضوع به قیمت رأی نیاوردن تمام شود؛ چرا که اگر با خون شهدا که پایه‌های این نظام است، معامله کنیم، از آن پاسخی نخواهیم داشت.

فارس


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=5116

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.