تاریخ ارسال : ۰۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت : ۰۰:۲۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

یک نماینده مجلس: دولت ۳ هزار میلیارد تومان در سال ۹۷ اضافی بودجه دارد

علیرضا حسن‌بیگی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم از اضافی بودجه‌ 3 هزار میلیارد تومانی بر طبق مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷ برای سال آینده اطلاع داد و گفت: متأسفانه در این هفته با انتهاء کار کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷، باخبر شدیم که ۳ هزار میلیارد تومان بودجه برای سال آینده، اضافه آورده‌اند و می‌گویند این میزان پول وجود دارد.

زیادتر بخوانید:ارزیابی بودجه ۹۷ در فراکسیون نمایندگان ولاییانتهاء ارزیابی بودجه ۹۷ در مجلس؛ ۲۲ بهمن

وی اضافه کرد: متأسفانه در لایحه بودجه ۹۷ تماشا کردیم که نسبت به بازنشستگان پایین ترین اقدام تاثیرگذار انجام شد، واقعا در حق بازنشستگان، به‌خصوص بازنشستگان نیروهای مسلح نا عدالتی مضاعف شده هست،  بحث‌های متعددی در کمیسیون امنیت و کمیته دفاعی مجلس برای بهبود وضع بازنشستگان نیروهای مسلح داشتیم و پیشنهاداتی به اعضای کمیسیون تلفیق عرضه کردیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس اضافه کرد: به طور مستمر داد اعضای کمیسیون تلفیق و دولت بلند هست که پول نیست و دولت با کسری رو به رو هست، اما ۳ هزار میلیارد تومان اضافی بودجه دارند.

حسن‌بیگی با طرح این سوال که به چه سبب وقتی پیش‌بینی و پیشنهاداتی عرضه می‌شود، در کمیسیون تلفیق می‌گویند که پول نیست، گفت: چرا ما در کمیته دفاعی و امنیت ملی مجلس پیشنهاد دادیم که ۵۰۰ میلیارد تومان به هلی‌کوپتری‌سازی وام بدهید که امروز جزء افتخارها کشور و جهان اسلام هست تا بتواند هلی‌کوپترهای در حال ساخت را تکمیل کند و  به سازمان‌ها و واحدهایی مثل ناجا، هلال احمر، وزارت‌خانه‌های نفت و بهداشت و سازمان‌هایی که نیازمند آن هستند، بفروشد درمان  که نیازمند آن هستند، با آن موافقت نمی‌شود و می‌گویند پول نداریم؟

وی در تعریف نحوه هزینه‌کرد و اختصاص ۳ هزار میلیارد تومان اضافی بودجه در سال آینده، گفت: متأسفانه در کمیسیون تلفیق بودحه ۹۷ تصمیم گرفتند که این رقم ۳ هزار میلیارد تومان در اختیار استان‌ها و برای نمایندگان مجلس قرار گیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس دنبال کرد: اولا مگر نماینده مجلس مجری هست که پولی در اختیارش قرار می‌دهید که توزیع کند؟ ثانیا وقتی اولویت‌هایی برای بهبود وضع معیشتی  بازنشستگان و سرمایه‌گذاری در هلی‌کوپترسازی نیازمند این پول هست، نمایندگان باید کجا آن را هزینه نمایند و چه دردی از کشور را معالجه می‌کند؟

حسن‌بیگی تصمیم موخر کمیسیون تلفیق در مورد اختصاص ۳ هزار میلیارد تومان به نمایندگان مجلس، گفت: این یکی از کج‌سلیقی‌ها و کارهای ناصواب هست که تصمیم گرفتند این پول در اختیار نمایندگان مجلس در جهت تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام باشد؛  اگر پول موجود هست، به کارهای واجب اختصاص پیدا نماید. 

 عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اهتمام بر اینکه قوه مجریه اعلام می‌کند که برای تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام، ۱۰۰ هزار میلیارد تومان کم دارد، گفت: اصلا کدام و اولویت در این تصمیم رعایت شده هست؟ باید با این اقدام از سوی مردم و رسانه‌‌ها برخورد گردد.

حسن‌بیگی در انتهاء افزود: در صحبت‌‌هایی که با بعضی مسئولان و حتی آقای تاجگردون ریاست کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷ داشته‌ایم به آنان عرض کردم که این کارهای شایسته مجلس و نظام جمهوری اسلامی نیست. 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=84412

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.