تاریخ ارسال : ۱۱ بهمن ۱۳۹۴ ساعت : ۰۱:۱۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

۱۱ بهمن ۱۳۵۷؛ امام صبح فردا در تهران است

شعار « وای به حالت بختیار اگر امام فردا نیاد » حالا جایگزین شعار « وای به روزی که مسلح شویم » شده است.

به گزارش شلمچه نیوز، تیتر روزنامه کیهان در ۱۱ بهمن ۱۳۵۷ خبر از بازگشت امام و استقبال میلیونها نفر از رهبران در تبعید انقلاب می دهد. همه جا موجی از انتظار دیده می شود،

روحانیون در مسجد دانشگاه تهران تحصن کردند و چند تن از آنان به سخنرانی می پردازند. دانشجویان از گروه های مختلف مبارز و چریکی مشغول طرح و برنامه ریزی هستند. شعار « وای به حالت بختیار اگر امام فردا نیاد » حالا جایگزین شعار « وای به روزی که مسلح شویم » شده است. برخی دانشجویان در گوشه ای مشغول آموزش فعالیت های چریکی و راه های مقابله با ماموران هستند .

اتباع کشورهای امریکا ، شوروی و ژاپن در حال خروجند و شهرها در انتظار دیدار فردی که از آبان ۴۳ تا بهمن ۵۷ در تبعید به سر برد و مبارزه خود را با پخش اعلامیه و نوارکاست در بین مردم ادامه داد .

کمیته استقبال از امام خمینی(ره) که برای برنامه ریزی مراسم استقبال و حفظ جان امام خمینی(ره) تشکیل شده است تصمیم دارد با تشریفات خاصی از امام استقبال و خیابان ها را چراغانی کند، امام اما پیام داده است  : « من یک طلبه‌ام ، تشریفات را کم کنید » .

مسیر حرکت امام از فرودگاه تا بهشت زهرا اعلام شده و قرار است امام خمینی(ره) در برابر دانشگاه و در بهشت زهرا سخنرانی کنند.

روزنامه ها خبر از از پخش مراسم استقبال امام از رادیو و تلویزیون و آرایش گروه ها مقارن با ورود امام می دهند ، آیت الله طالقانی در پیامی از ارتشیان درخواست کرده است : «  براداران ارتشی به روی مردم تیغ نگشایید » .

جمع زیادی از شیعیان لبنان با ارسال نامه‌ای به مراجع قم اعلام کردند حاضرند در کنار ملت ایران با رژیم پهلوی مبارزه کنند و در این راه به شهادت برسند.

شهرها در جوش و خروشند و همگان به آینده تازه ای چشم دارند که فرود هواپیمای امام به مهرآباد آن را نوید می دهد


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=10496

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.