تاریخ ارسال : ۲۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت : ۲۲:۲۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

۱۶۴ طرح تامین و توزیع آب شهری در استان مازندران در حال اجراست

مدیرعامل آبفاشهری مازندران گفت: ۱۶۴ طرح تامین و توزیع آب شهری در استان در حال اجراست.

به گزارش شرکت آبفاشهری مازندران مهندس ذبیح الله ذاکری با اعلام خبر بالا، افزود: این طرحها شامل ۴۵ طرح آبرسانی، ۵۴ طرح اصلاح شبکه، ۵۴ طرح توسعه شبکه، ۲ طرح آبرسانی به شهرهای ساری وبابل ، ۳طرح مسکن مهر و ۶پروژه آبرسانی به تنکابن و خرم آباد می باشد.

وی، با بیان اینکه حفر و تجهیز ۱۸ حلقه چاه در شهرهای تنکابن، نور، مجتمع آبرسانی کیاکلا- جویبار، عباس آباد، رستمکلا، امامزاده عبدالله آمل، بارفیکلای قائمشهر، هچیرود، نکا، شیرود، گلوگاه ، خلیل شهر و بهشهر با پیش بینی آبدهی ۶۴۵ لیتر در ثانیه از ابتدای سال جاری در دستور کار شرکت قرار گرفت، تصریح کرد: حفر ۱۲ حلقه چاه با آبدهی ۴۳۰ لیتر در ثانیه به اتمام رسید .

مدیرعامل آبفاشهری مازندران، با اشاره به تصویب ۳۶هزار و ۱۵۰ متر خط انتقال در سالجاری، ادامه داد: تا کنون بیش از ۱۵ هزار و ۵۰۰ متر خط انتقال آب در سطح استان ایجاد شد.

وی، ادامه داد: تا کنون از ۵۱ کیلومتر طرح اصلاح و توسعه مصوب در سال جاری، بیش از ۱۵ کیلومتر اصلاح شبکه و ۳۱ کیلومتر توسعه شبکه با پیشرفت فیزیکی مجموع ۹۰درصد به اجرا درآمده است.

مهندس ذاکری، به طرحهای در دست اجرا در بخش مخازن اشاره و تصریح کرد: ۱۴ باب مخزن به ظرفیت ۲۵ هزار و ۱۰۰ مترمکعب در شهرهای پلور، خلیل شهر، میارکلا، تنکابن، گتاب، شیرگاه، کلاردشت، پل سفید، آلاشت، رامسر، خوشرودپی و سلمانشهر در دستور کار قرار دارد .

وی، پیشرفت فیزیکی این طرحها را ۵۴ درصد دانست و گفت: درحال حاضر ۱۰ هزار و ۱۰۰ مترمکعب از مجموع ظرفیت مخازن بالا در شهرهای تنکابن و پل سفید به بهره برداری رسید.

مدیرعامل آبفاشهری مازندران، در بخش دیگری از سخنانش، از احداث ۸ ایستگاه پمپاژ آب در شهرهای گتاب، خلیل شهر، میارکلا، ساری، خوشرودپی و پل سفید خبر داد و افزود: تا کنون ۳ واحد از این ایستگاه ها در شهر پل سفید تکمیل و به بهره برداری رسید.

مهندس ذاکری، اظهار داشت: ۵ طرح متفرقه شامل احدث انبار کلر ستاد، ساخت پل عبور لوله در شیرگاه، ۳ باب پکیج سیستم حذف آهن در شهرهای فریدونکنار، محمودآباد و کلارآباد نیز در حال اجراست.

وی، مجموع اعتبارات طرحهای تامین و توزیع آب به همراه اعتبارات تنش آبی و در شهرهای گلوگاه بابل و کرات کتی سلمانشهر ومسکن مهر را ۱۹۴ میلیارد و ۸۱۹ میلیون ریال دانست و گفت: تا کنون ۷۰ میلیارد و ۹۶۰ میلیون ریال از این اعتبارات تخصیص یافت.

مهندس ذاکری، با بیان اینکه هرساله در ایام دهه فجر تعدادی از طرحهای تامین و توزیع آب شرب به بهره برداری می رسد، گفت: پیش بینی می شود در دهه فجر امسال، طرحهایی همچون طرح آبرسانی به مسکن مهر بارفیکلای قائمشهر ، حفر و تجهیز یک حلقه چاه در شهرهای گلوگاه و هچیرود ، احداث پل عبور لوله شیرگاه، احداث ایستگاه پمپاژ لسانی ، طرح آبرسانی به کلاردشت افتتاح و به بهره برداری برسد.

 

 

 

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=7620

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.