تاریخ ارسال : ۱۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۲:۲۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

۱۸ ابر بدهکار ۶۹۰۰ میلیاردی آزاد می چرخند!

روزنامه جوان: از میان ۲۰ بدهکار بزرگ بانک سرمایه ۱۸ ابربدهکار آزادند و یکی از آنان اعدام شده و یکی دیگر نیز در حبس هست. 18  18 ابر بدهکار ۶۹۰۰ میلیارد تومانی آزاد می چرخند!به گزارش شلمچه نیوز به نقل از «جوان»، مدیران بانک سرمایه در تخلفاتی که طی سال های ۸۵ تا ۹۵ انجام داده اند بیش از ۶هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان بدهی معوق ایجاد کرده اند و شنیده ها حاکی هست که فرد اصلی نیز ناپیدا هست، با این حال روز سابق ظاهراً یک برگ از اطلاعاتی که در تحقیق و تفحص مجلس در مورد این بانک صورت گرفته، منتشر شده هست.
در بین ابربدهکاران این بانک بخصوص اسم های آشنایی در حوزه واردات شبه انحصاری خوراکی های انسانی و دامی مشهود هست.

«
   اگرچه مدیران دولت جاری بلایی که در بانک سرمایه و صندوق ذخیره فرهنگیان بوده را تخلف و نوعی جابه جایی پول عنوان کرده بودند اما این معلومات نشان می دهد که صرفا ۲۰ شخصیت حقیقی و حقوقی حدود ۶هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان تسهیلات گرفته اند ولی علی رغم اینکه برخی از آنان در انظار عمومی خود نمایی می کنند و حتی کمک های میلیاردی به تیم های فوتبالی می کنند، راست، راست راه رفته و وصول خواسته ها سهامداران بانک سرمایه را به آینده موکول کرده اند.
پیش از این گفته شده بود تخلف مدیران بانک سرمایه طی سال های ۸۵ تا ۹۵ در اعطای تسهیلات کلان بدون وثیقه و استنکاف بدهکاران از پرداخت بدهی و تعلل بانک در وصول خواسته ها هست.
 
8 نکته تأسف بار در مورد لیست بدهکاران بزرگ

با این حال طبق لیست اعلامی که تا حدودی نیز از سوی آگاهان رسانه ای شده بود می توان علاوه بر مورد ها ذکر شده به مورد ها زیر نیز اشاره داشت:
۱ـ وی که حدود ۱۰۳۰ میلیارد تومان تسهیلات معوق صرفا از این بانک داشته، کمک های بلاعوض به برخی تیم های فوتبالی هم کرده!
۲ـ وی که حدود ۱۰۳۰ میلیارد تومان تسهیلات معوق صرفا از این بانک داشته، کمک های بلاعوض به برخی تیم های فوتبالی هم کرده!۲ـ در لیست ۵۱ وام اخذ شده حدود ۶ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان معوقات وجود دارد که تقریباً معادل کل بدهی بابک زنجانی هست. اما در واقعیت این ظرفیت بدهی مربوط به ۲۰ نفر هست که ۱۸ نفر آنان آزاد یا آزاد مشروط می باشند و یکی از آنان به اعدام محکوم شده ویک نفر نیز ماه هاست که در حبس به سر می برد.
۳ـ این در حالی هست که قسمت تسهیلات خرد در تمام سال های عمرش کمتر از ۸ درصد نبوده هست.
۴ـ این جزو توانمندی های عجیب این اشخاص هست.
۵ـ آقایان « م»، «ج» و «ص» در مجموع بیش از ۱۴ بار تسهیلات بدهی الپس نده از این بانک گرفته اند !
۶ـ آقایان « م»، «ج» و «ص» در مجموع بیش از ۱۴ بار تسهیلات بدهی الپس نده از این بانک گرفته اند !۶ـ گفته می گردد آقای « ج» فعال در حوزه واردات کالاهای اساسی چندین ماه هست که در حبس به سر می برد و نقش موثری در اظهار ورشکستگی چند مؤسسه دیگر نیز داشته هست و یکی از بدهکاران نیز از شرکت های امیر منصور آریا بوده هست.
۷ـ ۷ـ در میان بدهکاران برخی از آنان از سال ۸۵ اقدام به پرداخت تسهیلات دریافتی نکرده اند ولی عمده دریافت تسهیلات سریالی و مکرر از سال ۹۲ به بعد بوده هست. نکته جذاب تر این هست که سعی شده بیش از ۹۰ درصد تقصیر را بر گردن دولت نهم و دهم بیندازند و معوقات را به آن مرحله منتسب کنند، در حالی که لیست منتشره که در آن وقت استمهال شده نشان می دهد به غیر از افرادی که از سال ۹۲ به این سو تسهیلات دریافت کرده اند، بسیاری از اشخاص شاخصه و بدهکار توانسته اند تعویق پرداخت تسهیلات را در دولت یازدهم به ثبت برسانند!
۸ـ


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=77337

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.