تاریخ ارسال : ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت : ۲۰:۴۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

۲۰۰ دستگاه خودروی شورلت‌ برگشت خورد

یک مقام مسئول در وزارت صنعت که خواست نامش فاش نشود اعلام کرد: ۲۰۰ دستگاه خودروی شورلت امریکا  که به ارزش ۷ میلیون دلار ثبت سفارش شده بود، در میانه راه به دلیل نداشتن اجازه واردات به مقصد کره جنوبی برگشت خورد.

به گزارش شلمچه نیوز، این مقام مسئول از دستور رسمی وزیر صنعت، معدن و تجارت برای لغو مجوز واردات ۲۴ مدل خودروی شورلت خبر داد و گفت: با دستور محمدرضا نعمت زاده، واردات ۲۰۰ دستگاه خودروی شورلت ثبت‌سفارش شده از سوی شرکت متقاضی واردات این خودروی آمریکایی از کره جنوبی لغو شد.

وی، ارزش محموله وارداتی ثبت سفارش شده را در مجموع ۷ میلیون دلار عنوان کرد و افزود: به متقاضی ثبت سفارش این خودروها اعلام شده که اجازه واردات ندارند و البته این خودروها وارد کشور نشده بودند و فقط ثبت‌سفارش آنها صورت گرفته بود اما بارگیری شده ولی هنوز به مرزهای داخل کشور هم نرسیده بودند.

به گفته این مقام مسئول در وزارت صنعت، در زمان ثبت سفارش این خودروهای آمریکایی، سامانه به لحاظ قانونی ممانعتی ایجاد نکرده بود و در میان اقلامی هم که برای واردات مجاز شمرده شده بودند، خودرو قرار نگرفته بود که سیستم ثبت سفارش بخواهد به صورت سیستماتیک جلوی ثبت را بگیرد و نظر دولت را اعمال کند.

وی تصریح کرد: البته خودروهای شورلت ثبت سفارش شده از مبدا آمریکا نبود و قرار بود از مبدا کره جنوبی وارد کشور شود، در واقع این خودروساز آمریکایی‌ در سایت‌های کشور مذکور سرمایه‌گذاری کرده و به تولید خودرو پرداخته بود اما اکنون بعد از دستور وزیر صنعت، به واردکننده این خودروها اطلاع‌رسانی شده است که اجازه واردات این خودروها را ندارد.

اشاره می شود دی ماه سال گذشته دفتر صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت در نامه‌ای به سازمان توسعه تجارت ایران خواستار ثبت سفارش ۲۴ مدل خودروی آمریکایی شورلت از مبدا کره‌جنوبی شده بود که بعد از تذکر مقام معظم رهبری، با دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت از واردات آنها جلوگیری شده است.

 

 

مهر


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=16034

برچسب ها:
, , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.