تاریخ ارسال : ۱۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۴:۴۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

۲ میلیارد دلار ارزش برای جلوگیری از هدررفت آب های درونی تعلق یافت

رمضانعلی سبحانی‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس رمضانعلی سبحانی‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در با اشاره به بهره‌مندی روستاهای کشور از نعمت آب شرب اظهار داشت: حدود ۵ هزار و ۲۰۰ دهاتی کشور ظرف مدت چهارسال گذشته از نعمت آب شرب بهره‌مند گردیدند.

سبحانی‌فر با اشاره به تعلق ۱۰ میلیارد دلار از مکان صندوق پیشرفت ملی برای جلوگیری از برون رفت آب‌های مرزی و درونی کشور افزود: از این ارزش ۲ میلیارد دلار برای جلوگیری از هدر رفت آب‌های داخل کشور دربردارنده ساماندهی رودخانه‌ها و اعمال طرح‌های آبرسانی روستایی تعلق داده شده هست.

وی با اظهار اینکه امروز کشور با مشکلات جدی در حوزه تهیه آب رو به رو هست دنبال کرد: یکی از برنامه‌های دولت و مجلس برای تهیه آب مورد احتیاج کشور استفاده از حجم مراجع آبی کشورهای همسایه هست.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با اظهار اینکه مبحث تهیه آب کشور از مسیر دریای خزر و عمان در حال ارزیابی هست اظهار کرد: یکی از مباحثی که در این زمینه در فرمان کار و مطالعه قرار گرفته مبحث تهیه آب مطمئن از مسیر کشورهای همسایه هست.

در همین راستا قطعی گردید تا ظرف مدت زمان کمی طرح تهیه آب شرب پیوسته به این روستاها مطالعه و با تهیه اعتبارات از مراجع ملی و استانی این طرح اعمالی گردد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=78209

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.