تاریخ ارسال : ۲۲ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۱:۱۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

۳۰هزار کارگرسال گذشته دچارحادثه گردیدند/قطع انگشتان بیشترین سانحه

داریوش پناهی زاده در صحبت با خبرنگار مهر٬ اضافه کرد:  گفت: بیشتر از ۳۰ هزار مورد سانحه متاثر از کار در سال گذشته داشته ایم که به لحاظ آماری در کارگاه های تحت پوشش اداره کل شرق تهران تعداد حوادث کار زیادتر بوده هست.

۵۶ ۵۶ هست و در استانهای متفاوت باتوجه به تعداد کارگاهها وبیمه شدگان متمایز هست.
به گفته وی ، قیمت بروز حوادث متاثر از کار در شرق تهران ۳۴ درصد بوده هست، البته تعداد کارگاه های بعضی از استان ها بیشتر از سایرین هست و بر همین اساس قیمت حوادث متاثر از کار نیز در آنان زیادتر هست و در مجموع باید فرهنگ رعایت نکات امنیت در محیط کار مراعات گردد در حالی که رعایت نکات امنیت در کشور پایین هست.

وی با تاکید بر اینکه باید مخاطرات را برای کارگران در کارگاه ها و کارخانجات کاهش دهیم، گفت: طی سال گذشته بیشترین دلیل بروز حوادث در کارگاهها معالجه کارگران، بی احتیاطی و پس از ان استفاده از وسایل بی حفاظ و وسایل و امکانات معیوب بوده هست.

وی به راهکارهایی برای جلوگیری از حوادث کار در کارگاه ها اشاره نمود و گفت: حوادث متاثر از کار در بعضی از کشورها مثل ژاپن بسیار کم هست و در بعضی از کشورها نیز تا حدودی هست که یا سانحه ندارند و یا اینکه آنان را به صفر رسانده اند اما درکشور ما این حوادث فراوان هست.

معاون طب کار و کمیسیون های پزشکی اداره کل معالجه مستقیم تامین اجتماعی گفت: بر همین اساس ما هم در کشورمان باید از طریق تعلیم و افزایش آگاهی کارگران نسبت به مخاطرات محیط کار و علاوه بر این توجه به این مخاطرات اقدام نماییم که البته متاسفانه کمتر به تعلیم توجه می گردد.

پناهی زاده به استفاده از لباس، کلاه و امکانات امنیت نیز اشاره نمود و گفت: یکی دیگر از این راهکارها استفاده از لباس امنیت مناسب هست که باید به آن پرداخته گردد.

وی علاوه بر این گفت: مسئولان کارخانه ها و کارگاهها باید نسبت به افزایش سطح تکنولوژی دستگاه ها و اقدامات  امنیت به منظور صیانت ازسلامت نیروی کار بایستی تأکید ورزند.

معاون طب کار و کمیسیون های پزشکی اداره کل معالجه مستقیم تامین اجتماعی گفت:متناسب سازی و بهینه سازی محیط فیزیکی کارگاه ها و کارخانه ها و رعایت نکات بهداشت حرفه ای در محیط کار از دیگر اقداماتی هست که برای کاهش حوادث متاثر از کار باید انجام دهیم.

وی بیشترین حوادث را در انگشتان دست دانست و گفت: بیشترین حوادث متاثر از کار ذی ربط به دستان و انگشتان کارگران هست و در حوادث متاثر از دست بیشترین میزان حوادث را داریم به همین سبب ضرورت جلوگیری از آن رعایت نکات امنیت در کارگاه ها هست.

وی قطع عضو را در دست جزء بیشترین حوادث دانست و گفت: بر همین اساس در اقدامات ساختمانی بروز حوادث و مخاطرات برای کارگران بیشتر از سایر شغل ها هست که در این زمینه شهرداری توان دارد با چاپ بروشور همراه با پروانه ساخت اطلاعات امنیت را به کارفرماها عرضه دهد و مهندسین ناظر نیز در در خلال انجام کار بر رعایت نکات امنیت نظارت کافی دارا باشند.

به گفته وی، کارفرما باید در در خلال انجام کار کارگران را مجبور به استفاده از لباس و کلاه امنیت کند و امکانات مناسب، ایمن و نرمال در کار خود استفاده نمایند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=95402

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.