تاریخ ارسال : ۲۴ تیر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۳:۵۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

۳۰۰۰ شهروند “داورزن” محروم از سالن سینما و تئاتر/ گلایه جوانان منطقه از بی‌توجهی مسئولان

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، امکانات فرهنگی از جمله مهمترین زیرساخت‌هایی است که می‌تواند زمینه ساز توسعه در هر جامعه‌ای شود اما آنچه در این میان حائز اهمیت است این است که عدالت توزیعی در امکانات فرهنگی نیز برقرار باشد به این معنا که مناطق مختلف از زیرساخت‌های فرهنگی یکسانی برخوردار باشند.

در استان خراسان رضوی معمولاً این عدالت توزیعی در حوزه نرم افزارها و سخت افزارهای فرهنگی کمتر دیده می‌شود؛ به این معنا که هر چه از مشهد به سمت شهرهای حاشیه‌ای پیش می‌رویم، ضریب امکانات فرهنگی نیز کاهش پیدا می‌کند.

شهرستان داورزن یکی از شهرستان‌های دیرینه در غرب استان خراسان رضوی است که شهروندان آن از کمبود این امکانات فرهنگی گلایه دارند و تمایل دارند مسئولان پای درد و دل و صحبت آنها نشسته تا بلکه اندکی این کمبودها کاسته شود.

۵ هزار شهروند فاقد سینما و تئاتر

علی‌اصغر چشمی رئیس شورای شهرستان داورزن در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در مورد امکانات فرهنگی این شهرستان این گونه می‌گوید: شهرستان داورزن با حدود ۳۰۰۰ هزار نفر جمعیت فاقد سالن سینما یا تئاتر است.

رئیس شورای شهرستان داورزن گفت: داورزن در حدود ۵ سال است که شهرستان شده ولی متاسفانه از بُعد فرهنگی رشدی نکرده و تخصیص بودجه با توجه به فقر جمعیت، صورت نمی‌گیرد و به تبع آن همواره شاهد مهاجرت جوانان از این شهرستان هستیم.

برخی از جوانان دلزده شده‌اند

علیرضا. ب یکی از شهروندان ساکن شهرستان داورزن نیز در این زمینه می‌گوید: جوانان این منطقه دارای استعدادهای متعددی در حوزه فرهنگی و هنری هستند و با وجود کمبود همین امکانات نیز تلاش می‌کنند در حوزه‌های هنری قدم بردارند و کمبود امکانات را بهانه نکنند.

وی ادامه می‌دهد: اما بهرحال یکسری امکانات پایه فرهنگی در هر شهرستانی لازم است که متاسفانه داورزن در حد محدودی این امکانات را در اختیار دارد و در واقع بسیاری از مواقع این کمبود سخت افزاری سبب دلزدگی جوانان می‌شود.

فعالیت‌های فرهنگی مردم نهاد است

در ادامه محسن توکل رئیس اداره ارشاد شهرستان داورزن گفت: داورزن جایگاه ویژه‌ای در فرهنگ این خطه دارد و بزرگان زیادی را به جامعه فرهنگی کشور معرفی کرده است.

رئیس اداره ارشاد شهرستان داورزن در ادامه بیان کرد: متاسفانه در داورزن در مکان موقتی که واقع در مدرسه است مشغول هستیم و بیشتر فعالیت‌های فرهنگی که در داورزن انجام می‌شود به کمک خود مردم است.

آنچه ذکر شد تنها گوشه‌ای از دغدغه‌ها و صحبت‌هایی است که جوانان این خطه خراسان‌رضوی دارند و شاید بتوان با اختصاص اندکی بودجه، زمینه رشد و اعتلای فرهنگی را در این منطقه فراهم کرد، فراموش نکنیم که جوانان این منطقه قطعاً نیز زیاده خواه نیستند و تنها به دنبال گوشه چشمی از سوی مسئولان هستند.

گزارش از علی رحیمیان


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=56759

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.