تاریخ ارسال : ۱۰ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۰۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

۳۰ دی آخرین مجال عرضه گواهی استحکام بنا دانشگاه های علوم پزشکی

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از معاونت دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت، محمدرضا فراهانی در مورد وضع خوابگاه های دانشگاه علوم پزشکی از لحاظ استحکام بنا و امنیت عنوان کرد: تابستان سال کنونی در طرح رده بندی خوابگاه های دانشگاه علوم پزشکی بحث سازه ها و استحکام بنا مورد بررسی جای گرفت.

وی اضافه کرد: در این میان بعضی از دانشگاه ها و خوابگاه ها گواهی استحکام بنا را داشتند و ارایه کرده اند و به قسمتی هم مجال داده شده تا گواهی های لازم را ارایه دهند.

فراهانی اضافه کرد: دانشگاه ها مجال دارند تا انتهاء دیماه این گواهی ها را ارایه دهند که پرونده دانشگاه های علوم پزشکی کامل گردد.

معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت در مورد لطمه خوابگاه های دانشگاه های علوم پزشکی در حوادث موخر عنوان کرد: در زمین لرزه کرمانشاه و کرمان آسیبی نداشتیم محتمل هست ساختمان ها ترک های اندکی برداشته باشند، اما لطمه جدی نداشتیم.

وی دنبال کرد: خوابگاه ها و ساختمان های دانشگاه های علوم پزشکی تهران نیز لازم هست در این مدت اعلام گردیده گواهی استحکام بنا را ارایه کنند، اما در مجموع ۳۰ درصد دانشگاه ها این گواهی ها را ارایه کرده اند و ۷۰ درصد هنوز ارایه نکرده اند.

معاون وزیر بهداشت بیان داشت: ستاد بحران در مورد وضع زمین لرزه و بعد از زمین لرزه برای دانشگاه ها نیز تدابیری اندیشیده، اما وزارت بهداشت طراحی خاصی برای این مبحث نداشته هست.

فراهانی اضافه کرد: طرح رده بندی خوابگاه های دانشگاه علوم پزشکی پیش از واقع شدن زمین لرزه های موخر بوده هست. استحکام بنای دانشگاه ها برای ما ارزشمند هست و برای اجرای این مساله کوتاه نمی آییم و خوابگاه هایی که استحکام نداشته باشند از سامانه خدمات رسانی دانشگاه ها خارج خواهند گردید.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=81311

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.