تاریخ ارسال : ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت : ۱۸:۲۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

۳۰ سال است که در یک جنگ پیوسته دشمن را به زانو در آورده‌ایم

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت در کنگره ۸ هزارشهید استان گیلان گفت: ۳۰ سال است که در یک جنگ پیوسته دشمن را به زانو در آورده‌ایم.

به گزارش شلمچه نیوز، سرلشکر قاسم سلیمانی  فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که امروز (سه‌شنبه) در کنگره ملی ۸ هزار شهید استان گیلان سخن می‌گفت، با اشاره به مقام شهدا، گفت: باید با معارف شهدا آشنا شویم. تا کسی شهید نبود، شهید نمی‌شود و اگر امروز کلام شهید از اخلاق، رفتار و کلام کسی استشمام شد، بدانید که او شهید خواهد شد.

وی با بیان اینکه کسی بدون علم، عالم نمی‌شود، شرایط شهید شدن را شهید بودن دانست و تصریح کرد: شهید حجاب‌های ظلمانی را کنار می‌گذارد و به جایگاه لقاءالله نائل می‌شود.

فرمانده نیروی قدس سپاه با اعلام اینکه شهدای حرم هوشمندی و ذکاوت دارند، تأکید کرد: هوشمندی و ذکاوت به جمع‌آوری مال نیست. ما در مسئله درک مقام شهدا نباید تردید کنیم که آنها دارای اعجاز هستند؛ استمداد طلبیدن از شهدا یک حقیقت است. شهید چون اخلاص پیدا کرده، پس، اتصال به رسول‌الله(ص) پیدا کرده است.

سرلشکر سلیمانی با ابراز اینکه هیچ مرجعی در عالم شیعه قادر نبود کاری را که امام کرد انجام دهد، خاطرنشان کرد: بیش از ۱۳ قرن اسلام، اسلام امویان، اسلام عباسیان و … حاکم شد و همه اختلافات را شکل داد، اما امام ملت ایران را شایسته دفاع از اسلام ناب دید؛ امام با این کار ایران را هم نجات داد، مگر امکان داشت بدون اسلام ۸ هزار جوان از گیلان برود در فاصله هزار کیلومتری در مرزهای شلمچه از ایران دفاع کند؟

وی گفت:  امروز دفاع از نظام اسلامی، مساوی است با دفاع از اسلام؛ امام حفظ نظام را اوجب واجبات دانستند، چرا که اگر نظام صدمه ببیند نماز صدمه می‌بیند.

فرمانده نیروی قدس سپاه با اشاره به تحولات منطقه از جمله عراق و سوریه، گفت: اینکه ایران این‌قدر ثبات و امنیت دارد؛ جمهوری اسلامی ایران با کدام نظام قابل مقایسه است، با ترکیه؟ نظام هم دیروز ارزش این را داشت که ۸ هزار نفر شهید بشود و هم امروز این ارزش را دارد که هزاران نفر برای آن شهید بشوند.

وی با بیان “اینکه یک کشور پاسپورت ما را قبول کند یا نه مقابل حفظ عزت و استقلال ما چه اهمیتی دارد؟” گفت: استقلال در همه ابعاد در فرهنگ، دین، موضوعات اقتصادی و فرهنگی ما قابل بحث است؛ استقلال تنها به تمامیت ارضی برنمی‌گردد. شهدای ما برای باقی استقلال شهید شدند؛ سی سال است که یک جنگ پیوسته علیه ما وجود دارد، اما ما به‌دلیل داشتن ملتی باوفا و رهبری شجاع دشمن را به زانو در آورده‌ایم.

سرلشکر سلیمانی با بیان اینکه جامعه‌ای صالح می‌شود که افراد صالح بر آن حکومت کنند، گفت: من معذورم از اینکه بگویم دستاورد خون شهدا در جهان اسلام چیست.

تسنیم


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=16025

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.