تاریخ ارسال : ۲۰ اسفند ۱۳۹۴ ساعت : ۰۱:۱۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

۳۵۰ کشته در تعطیلات نوروزی هفت ساله مازندران

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران گفت: در ایام تعطیلات نوروزی هفت ساله (از سال ۸۸ تا ۹۴ ) از ۲۵ اسفند لغایت ۱۵ فروردین سال جدید تعداد ۳۵۰ کشته ناشی از حوادث رانندگی در استان به ثبت رسید که از این تعداد ۲۴۲ مرد و ما بقی زن هستند.

د
به گزارش روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان، علی عباسی  جاده های برون شهری را بیشترین محل وقوع حوادث رانندگی منجر به فوت دانست و افزود: ۷۴درصد کشته های حوادث رانندگی مربوط به جاده های برون شهری هستند و ۲۶درصد موارد فوتی در جاده های درون شهری هستند.

بیشترین و کمترین شهرها
وی با اشاره به شهرستان هایی که بیشترین تعداد فوتی در آنها روی داده گفت: شهرستان ساری با ۶۱ ، آمل با ۷۱ و بابل با ۳۳ کشته در ایام نوروز، بیشترین تلفات را به خود اختصاص داده و شهرهای بابلسر با یک و گلوگاه با ۲مورد فوتی شهرهایی هستند که کمترین تلفات حوادث رانندگی نوروزی در آن به ثبت رسید .

نوروز ۹۱ بیشترین فوتی

عباسی بیشترین فوتی تعطیلان نوروزی را در سال ۹۱ با تعداد ۶۴ نفر اعلام کرد و افزود : سال ۸۸ با ۵۱ نفر ،سال ۹۳ با ۵۰ فوتی ، سالهای   ۸۹ و ۹۰ هر کدام با ۴۹ فوتی ، سال ۹۲ با ۴۴ و سال ۹۴ با ۴۳ فوتی در رتبه های بعدی قرار دارند.

بیشترین کشته با ۳۴ درصد مربوط به عابرین

وی عابرین پیاده را با ۳۴ درصد بیشترین افرادی معرفی کرد که در حوادث رانندگی نوروز امسال جان خود را از دست دادند و ادامه داد: در زمان وقوع حادثه  ۳۴درصد عابرین پیاده ،۳۳درصد سرنشین ، ۲۰ درصد راننده وسیله نقلیه ، و ۱۳ درصد موتور سوار هستند.

سن ۶۱ سال به بالا با ۲۳ درصد

دکتر عباسی با اشاره به سن کشته شدگان حوادث رانندگی نوروزی گفت: از لحاظ سنی ۲۳درصد افراد ۶۱ سال به بالا ،سن ۱۱ تا ۳۰ سال با ۲۱درصد ، ۵۱ تا ۶۰سال با ۱۵درصد در رتبه های بعدی قرار دارند.

 

برخورد با وسیله نقلبه با ۴۳ درصد

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران با اشاره به متاهل بودن ۶۰ درصد از کشته شدگان تصادفات نوروزی در خصوص نحوه وقوع تصادف گفت: ۴۳درصد از افراد متوفی ناشی از برخورد دو وسیله نقلیه با یکدیگر ،۳۵درصد برخورد وسیله نقلیه با عابر ، ۱۱درصد برخورد وسیله نقلیه به اجسام ثابت کنار جاده ،۹ درصد واژگونی وسیله نقلیه و ۲ درصد ناشی از سقوط وسیله نقلیه بوده است.
وی بیشترین خودروهایی که تصادفات منجر به فوت در آن اتفاق افتاده است را خودروهای سواری دانست و گفت: خودروهایی که در تصادفات بیشتر مورد استفاده قرار گرفته است با ۴۲ درصد مربوط به خودروی سواری ،۲۸ درصد وانت بار ، ۲۴ درصد عابرین پیاده و ۶درصد سایر موارد بوده است.
فوت ۵۰ درصد در محل حادثه

عباسی در خصوص محل فوت در تصادفات نوروزی هفت ساله گفت: ۵۰ درصد از افراد در محل حادثه، ۳۸درصد در بیمارستان و محل فوت ۱۲درصد از افراد در حین انتقال به بیمارستان بوده است.

بیسوادان و دبیرستانی با ۵۴ درصد

 

بر اساس آمار بیسوادان و دبیرستانی هر کدام با ۲۷ درصد در رتبه اول و سطح ابتدایی با ۲۱ ، راهنمایی با ۱۶ و دانشگاهی با ۹ درصد در رتبه های بعدی قرار دارند.

این مقام اجرایی استان در پایان ضمن آرزوی سفر خوش برای هموطنان عزیز توصیه کرد که با رعایت قانون توسط رانندگان و تلاش بیشتر ادارات مرتبط از جمله راه و شهرسازی، پلیس راه، راهنمایی و رانندگی و … شاهد کاهش هر چه بیشتر حوادث رانندگی و تلفات ناشی از آن باشیم.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=12833

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.