تاریخ ارسال : ۲۴ فروردین ۱۳۹۵ ساعت : ۰۰:۲۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

۴۰۰ لیتر در ثانیه به ظرفیت آب استان مازندران افزوده شد

مدیرعامل آبفاشهری مازندران گفت:با  بهسازی و مهندسی مجدد بیش از ۱۵ حلقه چاه در سال گذشته، ۴۰۰ لیتر در ثانیه به مجموع ظرفیت آب استان افزوده شد.

به گزارش شرکت آبفاشهری مازندران، مهندس ذبیح الله ذاکری، با بیان اینکه برای بهسازی این تعداد چاه ها ۳ میلیارد ریال هزینه صرف شد، افزود: با این اقدام ۳ درصد هدر رفت آب نیز کاهش یافته است.

وی، با اشار به وجود ۲۷۸ حلقه چاه فعال در مازندران،کل ظرفیت تولید آب در این استان را ۹۶۳۶ لیتر در ثانیه دانست و اظهار داشت: این درحالی است که نیاز آبی این استان ۹هزار و ۹۶۱ لیتر بر ثانیه برآورد می شود.

مهندس ذاکری، با اشاره به احداث ۴۴۰ هزار متر مکعب مخزن در این استان اظهار داشت: در این بخش با کمبود  ۹۸ هزار متر مکعب مخزن آب مواجه هستیم.

 

وی ضمن بیان اینکه از آغاز فعالیت این شرکت در سال ۱۳۷۱ تا کنون ۹۹۵ کیلومتر خط انتقال آب در مازندران احداث شد، بیان داشت: در این مدت ۱۰۷۶۳۰ متر مکعب مخزن احداث، ۱۶۳ حلقه چاه حفر، ۱۵۳ حلقه چاه تجهیز و ۴۷ ایستگاه پمپاژ احداث شد.

مدیرعامل آبفاشهری مازندران ادامه داد: طی ۲۳ سال اخیردوهزار کیلومتر اصلاح شبکه و ۲۸۳۶  کیلومترتوسعه شبکه آبرسانی در استان انجام شد.

مهندسذاکری گفت: در راستای ارایه خدمات در بخش آب وفاضلاب این شرکت طی ۲۳ سال از فعالیت رسمی خود تا کنون توانسته یک میلیون و ۷۳۷ هزار نفر از جمعیت شهری و ۳۳۲هزار نفر از جمعیت روستایی را تحت پوشش خود درآورد .

وی، تصریح کرد: بر اساس آخرین آمار،این شرکت دارای ۵۵۸ هزار فقره اشتراک آب با حدود ۹۴۰  هزار آحاد است.

مدیرعامل آبفاشهری مازندران، مصرف سرانه آب خانگی در این استان به ازای هر نفر را ۱۶۲ لیتر طی شبانه روز عنوان و تصریح کرد: این درحالی است که طبق استاندارد و ضوابط تعریف شده متوسط سرانه مصرف آب باید ۱۴۰ لیتر در ثانیه  طی شبانه روز باشد لذا از طریق فرهنگ سازی و ارایه راهکارهای مدیریت مصرف و استفاده از تکنولوژی و تجهیزات کاهنده مصرف ، می توان میزان مصرف سرانه آب خانگی را به استاندارد نزدیک نمود.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=14653

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.