تاریخ ارسال : ۱۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۰۲:۲۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه
مدیر سایت شلمچه نیوز استان گلستان؛

چهار مناسبتی که درآبان ماه رخ داد قسمتی از تاریخ انقلاب اسلامی را رقم می زند

کریمیان مدیر سایت شلمچه نیوز استان گلستان در مراسم گرامیداشت ۱۳ آبان در دبیرستان دخترانه حضرت آمنه(س) گفت: چهار مناسبت مهم در آبان ماه رخ داده است که این چهار مناسبت بخشی ازتاریخ انقلاب را رقم زده است.

به گزارش شلمچه نیوز، سیدعلی کریمیان اولین مناسبت را چنین بر شمرد: اولین مناسبت مربوط به ۱۳ آبان سال ۱۳۴۳ می باشد که حضرت آمام خمینی(ره) توسط مأموران حکومت شاه بازداشت و پس از انتقال از قم به تهران، به ترکیه تبعید شدند. این تبعید در پی اعتراض امام به سیاستهای حکومت پهلوی و از جمله تصویب لایحه کاپیتولاسیون به وقوع پیوست.
این جانباز هشت سال دفاع مقدس دومین مناسب این ایام را روز ۱۳ آبان ۱۳۵۷دانست و در این خصوص چنین بیان داشت :درروز ۱۳ آبان ۱۳۵۷عمال منحوس پهلوی دانش آموزان معترض به عملکرد رژیم شاهنشاهی را در اطراف دانشگاه تهران به خاک و خون کشیدند و با شهادت این دانش آموزان روز دیگری در تاریخ انقلاب اسلامی رقم خورد بنام روز دانش آموز.
مسئول انجمن دوستداران کتاب مهر گنبد کاووس سومین مناسبت این ایام راهشتم آبان ماه سال ۱۳۵۹ سالروز شهادت محمد حسین فهمیده دانست و در خصوص این روز چنین گفت:۸ آبان ماه ، روز شهادت محمد حسین فهمیده است. او نوجوانی ۱۳ ساله بود که در دوران دفاع مقدس به شهادت رسید، به همین خاطر این روز به عنوان روز نوجوان و (بسیج دانش آموزی)  نامگذاری شد. شهید فهمیده ای که با مشاهده تانک های عراقی که به طرف رزمندگان هجوم آورده و درصدد محاصره و قتل عام آنها بودند، تاب نیاورد و در حالی که تعدادی نارنجک به کمر بسته و در دستش گرفته بود، به طرف تانک ها حرکت کرد.وبا منفجر کردن تانک ها مانع از محاصره نیروها توسط دشمن شد.
نائب رئیس انجمن اولیاء دبیرستان دخترانه حضرت آمنه (س) چهارمین مناسبت آبان ماه را تسخیر (لانه جاسوسی )سفارت آمریکا توسط دانشجویان پیروخط امام دانست و گفت: این روز را امام (ره) به عنوان انقلاب دوم از آن یاد کرده که در شکل گیری تاریخ انقلاب اسلامی تاثیر بسزایی داشته است.
وی در پایان گفت: امروز دانش آموزان و مردم ایران اسلامی جواب یاوه گویی های اخیر آقای ترامپ را با شعار های خود در راهپیمایی خواهند داد و حمایت مجدد خود را از سپاه ونیروهای مسلح که مورد تحریم وتوهین سردامداران مستکبر آمریکا قرار گرفته اند را به جهانیان اعلام خواهند کرد.
در حاشیه این مراسم مطهره سادات کریمیان فرزند جانباز سید علی کریمیان زنگ ایثار را به صدا در آورده و سپس دانش آموزان با شعار های مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل ، برگزاری سرود، نمایش ، و برگزاری نمایشگاه عکس و نقاشی این روز را گرامی داشتند.

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=73281

برچسب ها:
, , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.