تاریخ ارسال : ۱۳ دی ۱۳۹۴ ساعت : ۲۳:۱۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

۵طرح آبرسانیدر شهرهای نوشهر، مرزن آباد، چالوس و هچیرود در حال اجراست

مدیرعامل آبفاشهری مازندرانبیان داشت: به منظور افزایش توان تامین و مقابله با کمبود آب در فصل تابستان، ۵ طرح آبرسانی در شهرهای نوشهر، مرزن آباد، چالوس و هچیرود درحال اجراست.

به گزارش شرکت آبفاشهری مازندران، مهندس ذبیح الله ذاکریبه اجرای طرح تامین آب در نوشهر اشاره کرد وگفت: بهسازی دهانه آبگیر ، حصارکشی و محوطه سازی چشمه اسپه او نوشهر، به منظور افزایش میزان آبگیری و اصلاح کانال انتقال برای تامین آب مورد نیاز و محافظت فیزیکی از چشمه در راستای طرح پدافند غیرعامل و جلوگیری از آلودگیهای احتمالی در حال انجام می باشد.

وی، اعتبار مصوب برای اجرای این طرح را ۳هزار و ۷۰۰ میلیون ریال دانست و تصریح کرد: پیمانکار مورد نیاز برای اجرای این طرح انتخاب شد.

mnkl

مدیرعامل آبفاشهری مازندران، با اشاره به اجرای طرح آبرسانی در شهر مرزن آباد با هدف آبرسانی به مناطق فاقد شبکه توزیع، اظهار داشت: در این طرح احداث خط انتقال و شبکه توزیع اصلی در حدود ۴هزار متر در نظر گرفته شد که در حال حاضر ۲هزار و ۲۰۰ متر لوله گذاری انجام شد.

مهندس ذاکری ، با بیان اینکه ۷۰ درصد این طرح پیشرفت فیزیکی داشته است، گفت: اعتبار مصوب برای اجرای این طرح ۳هزار میلیون ریال می باشد.

وی، از بهسازی و مهندسی مجدد ایستگاه پمپاژ و ۲ حلقه چاه در چالوس به منظور افزایش توان تامین به میزان ۴۰ لیتر در ثانیه و مقابله با کمبود آب در فصل تابستان خبر داد و افزود: بهسازی ایستگاه پمپاژ به اتمام رسید و در مرحله انتخاب پیمانکار برای بهسازی و مهندسی مجدد ۲ حلقه چاه هستیم.

مدیرعامل آبفاشهری مازندران، ادامه داد: برای اجرای طرح تامین آب چالوس در سال جاری ۳هزار و ۸۰۰ میلیون ریال اعتبار مصوب شد.

مهندس ذاکری، با اشاره به اجرای دوطرح آبرسانی در هچیرود، اظهار داشت: این طرحها شامل حفر و تجهیز ۲ حلقه چاه و احداث خط انتقال به طول ۵هزار متر می باشد.

وی، با بیان اینکه عملیات حفر یک حلقه چاه به پایان رسید ودر مرحله تجهیز بوده و پیمانکار جهت حفر چاه بعدی انتخاب شده است ، گفت: با اتمام این طرح ۴۰ لیتر به میزان توان تامین آب افزوده می شود.

مهندس ذاکری ، مقابله به بحران کمبود آب و تامین آب محلات شرق بخصوص عباسکلا وامام رود ودوجمان و غرب شهر هچیرود را از دیگر اهداف این طرح برشمرد.

وی، با اشاره به احداث ۵هزار متر خط انتقال در این شهر، گفت: درحال حاضر ۲هزار متر لوله خریداری و ۱۲۰۰ متر لوله گذاری انجام شد.

مدیرعامل آبفاشهری مازندران، هدف از اجرای این طرح را انتقال آب از چاه و چشمه به شبکه توزیع و مخازن سرویس برای مقابله با کمبود آب دانست و تصریح کرد: برای اجرای این طرح ۵هزار میلیون ریال اعتبار مصوب شد.

مهندس ذاکری، ضمن بیان اینکه برای اجرای تمامی این طرحها در مجموع ۲۸هزار و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار نیاز است، خاطرنشان کرد: شرکت آبفاشهری مازندران تلاش می کند به منظور تامین آب مورد نیاز مشترکین طرحهای متعدد آبرسانی را در سریع ترین زمان به اتمام برساند.

مدیرعامل آبفاشهری مازندران، در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به کنترل کیفی و کمی آب شرب مشترکین و تایید سالم بودن آب تولیدی گفت: تامین آب سالم و بهداشتی از نیازهای اساسی افراد جامعه است به همین دلیل جلوگیری از آلودگیهای میکروبی و شیمیایی منابع آبی اولین گام در حفظ بهداشت عمومی می باشد.

مهندس ذاکری، ادامه داد: در این راستا شرکت آبفاشهری مازندران با جمع آوری و تصفیه فاضلابها، در ارتقای بهداشت و سلامت افراد جامعه وحفظ محیط زیست فعالیت چشمگیری داشته است.

مدیرعامل آبفاشهری مازندران، با اشاره به وجود آزمایشگاه های کنترل کیفی آب و فاضلاب در استان مازندران،تصریح کرد: آزمایشات متنوع و وسیعی بر سیستمهای آبرسانی از تولید تا مصرف انجام می شود و هر گونه عدم انطباق با کیفیت آب به صورت جدی مورد ارزیابی و پایش قرار می گیرد.

وی، با تاکید بر اینکه تولید آب سالم از وظایف اساسی این شرکت است، افزود: به همین منظور به صورت دوره ای عملیات شست و شو و تخلیه رسوبات از شبکه توزیع آب انجام می شود.

مهندس ذاکری با بیان اینکه بر اساس قانون، وزارت بهداشت موظف به کنترل آب آشامیدنی از آبگیر تا محل مصرف بوده و نقش نظارتی بر فعالیتهای کنترل کیفیت آب شرب دارد، خاطرنشان کرد: آب شرب شهرهای استان توسط کارشناسان کنترل کیفی و ناظران بهداشتی مورد ارزیابی قرار می گیرد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=8639

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.