تاریخ ارسال : ۱۴ آذر ۱۳۹۴ ساعت : ۲۰:۴۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

۵۰ هزار معلول در بانک اطلاعاتی بهزیستی مازندران به ثبت رسیده است

شلمچه نیوز از ساری- شعبان وفایی نژاد؛ سید سعید آرام مدیر کل بهزیستی مازندران به مناسبت روز جهانی معلولین در نشستی با اصحاب رسانه با اشاره به این که باید با تغییر نگرش به سمت توانمند سازی معلولین حرکت کنیم ، اظهار داشت: آموزش خانواده ها و توانمندسازی آنها در کنار توانمندسازی معلولان از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

۰۱(۸)

وی تاکید ویژه رئیس جمهور در تصویب اصلاحیه قانون جامع حمایت از معلولان در هیات دولت را مورد توجه قرار داد و گفت: از نمایندگان مجلس شورای اسلامی تقاضا دارم با تصویب این طرح در خانه ملت راه را برای ارائه کیفی سازی خدمات به معلولان فراهم آورند .

مدیرکل بهزیستی استان از ۵۰هزار معلول به ثبت رسیده در بانک اطلاعاتی بهزیستی مازندران خبر داد و تصریح کرد : سعی ما در دولت تدبیر و امید ایجاد فرصت های برابر برای معلولان و حضور موثر آنها در اجتماع است تا توانمندی های بالقوه آنها را به مهارت های بالفعل تبدیل نمائیم.

 

این مسئول در بهزیستی مازندران از توزیع رایگان لوازم توانبخشی رایگان در میان بیش از ۲۳۰۰ تن از معلولان استان در ۶ ماهه اول سالجاری خبر داد و گفت: ۸۰۰ میلیون تومان برای این بخش هزینه شده است.

مدیرکل بهزیستی استان مازندران از ارائه خدمات در بیش از ۹۰ مرکز روزانه و شبانه روزی و همچنین طرح مراقبت در منزل در استان سخن به میان آورد و با بیان اینکه حدود ۷۰ مددیار در طرح مراقبت در خانه مشغول به کار شدند ، عنوان داشت : ۳۰۰ معلول در این طرح تحت پوشش هستند و در مجموع بیش از ۵ هزار معلول از طریق این مراکز خدمات دریافت می کنند. آرام اظهار داشت: حدود ۸۱۰ معلول ضایعه نخاعی در مازندران شناسایی شده اند که همگی تحت پوشش خدمات بهزیستی قرار دارند. وی از راه اندازی مرکز تخصصی ویژه ضایعه نخاعی تا اواخر آذرماه ، با حضور دکتر محسنی رئیس سازمان بهزیستی در ساری خبر داد و گفت: شهرداری ساری همکاری بسیار خوبی در این زمینه داشته است .

 

سید سعید آرام در پایان از همکاری سه جانبه بهزیستی مازندران، بنیاد مسکن و بنیاد مستضعفان استان برای ساخت خانه برای خانواده هایی که دو معلول یا بیشتر دارند خبر داد و خاطر نشان ساخت : در این طرح ۱۲۸ خانواده روستایی و ۱۳۵ خانواده شهری شناسایی شده اند که با همکاری این سه دستگاه و اهدای زمین توسط اداره کل راه و شهرسازی استان ، آنها  به مرور صاحب خانه می شوند.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=6817

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.