تاریخ ارسال : ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت : ۱۶:۴۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

۵۲ هزار خدمت حقوقی به مددجویان در ۹ ماهه امسال ارائه شد

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، منصور قمشه، معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد در این نشست با بیان اینکه اعطای تسهیلات قرض الحسنه به مددجویان در سطح گسترده تری انجام خواهد شد، گفت: مطابق مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی مقرر شد،سه هزار میلیارد تومان از منابع قرض الحسنه بانک ها به امر اشتغال زایی مددجویان کمیته امداد و بهزیستی اختصاص یابد که در این بین سهم کمیته امداد۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان است .

وی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه کمیته امداد و کانون وکلا در ماه گذشته،مطرح کرد: تاکنون ۸۰ تفاهم نامه حقوقی و قضایی با بخش های مختلف قوه قضاییه با هدف برطرف شدن مشکلات و دعاوی حقوقی مددجویان تحت حمایت این نهاد منعقد شده است .

قمشه تصریح کرد: مطابق مصوبه کمیسیون تلفیق و در صورت تصویب نهایی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی، کمک هزینه معیشت مددجویان تحت حمایت کمیته امداد بیش از دو برابر افزایش خواهد یافت.

 معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد با تاکید بر اهمیت توانمند سازی در کمیته امداد، اظهار کرد: یکی از مصادیق و انواع توانمند سازی ، توانمندی جامعه هدف در حوزه حقوقی و قضایی است ، چراکه در برخی موارد با معاضدت حقوقی، مددجو  از حمایت کمیته امداد بی نیاز خواهد شد.

قمشه با اشاره به تصویب ۱۲ قانون مادر به منظور کمک به حل مشکلات مددجویان در مجلس  خاطرنشان کرد: در برنامه ششم ۱۶ مصوبه در جهت ارتقای سطح زندگی مددجویان به تصویب رسیده که کمک هزینه معیشت ، اشتغال و هزینه تحصیل دانش آموزان از جمله مهم ترین آن ها است .

معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد ادامه داد: اکنون حدود ۳۰ هزار خانواده به دلیل زندانی بودن سرپرست، تحت حمایت این نهاد هستند که با توجه به وجود چهار زندان در استان البرز ، بخش قابل توجهی از آن ها ساکن این استان هستند .

قمشه بیان کرد : حدود ۵۲ هزار خدمت حقوقی به مددجویان در ۹ ماهه امسال  ارائه شده که سهم  استان البرز یک هزار و ۴۰۰ مورد بوده است .


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=40643

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.