تاریخ ارسال : ۰۹ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۳۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

۵۳ میلیون مترمکعب آب از استانهای دیگر به همدان جابه جا خواهد گردید

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار مهر، حمید رضا حاجی بابایی شامگاه جمعه در جمع شاغلان و اتحادیه های صنفی صنعت حمل ونقل استان همدان عنوان کرد: نباید اذن داد نرخ حامل های انرژی بصورت جهشی افزایش پیدا نماید.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با بیان این که برای ما خیلی سخت هست که در استان همدان از ۱۳ هزار و ۴۰۰ خودرو حمل ونقل ۶۵۰۰ واحد کهنه باشند، عنوان کرد:  لازم هست در اسرع وقت نشستی تشکیل و برای حل مشکل این ۶۵۰۰ خودرو که روی برخی از آنان دونفر کار می کنند فکر کرد و مسئولان استان در این زمینه لازم هست به راننده های مساعدت کنند.

وی اضافه کرد: در کشور مشکلات و مسائل زیادی وجود دارد که لازم هست اولویت بندی گردد و در برنامه ریزی های دولت موردنظر قرار گیرد و در راستای افزایش نرخ بنزین لازم هست به گونه ای عمل گردد که به اقشار ضعیف جامعه فشار وارد نشود.

حاجی بابایی عنوان کرد: طرح های زیادی درباره افزایش نرخ بنزین میتوان عرضه و ارزیابی کرد که ازجمله آن این که نرخ بنزین متناسب با نوع ابزار نقلیه متغیر باشد، تا مردم تحت فشار هزینه ها در رنج نباشند.

وی درباره زمزمه قطع یارانه ها تاکید کرد: پرداخت یارانه به منظور مساعدت به مردم تشریح شده و لازم هست با ایجاد زمینه های اشتغال به مردم مساعدت کرد و نمی گردد با قطع یارانه بویژه درباره قشر لطمه پذیر جامعه آنان را در انبوه مشکلات غرق کرد.

نماینده مردم همدان در مجلس اظهارداشت: برخی ها افزایش نرخ بنزین را با زمینه ایجاد اشتغال برای جوانان توجیه می کنند اما نمی گردد با فشار شدید اقتصادی خانواده ها را از هم پاشید و عنوان کرد: می خواهیم اشتغال ایجاد کنیم و لازم هست برای اشتغال و تولید و مهار قیمتها هم زمان برنامه ریزی کرد.

وی تاکید کرد: ۱۷۴۰۰  میلیارد تومان درآمد برای دولت از افزایش نرخ بنزین حدس شده هست که دولت مدعا می نماید برای ایجاد اشتغال هزینه خواهد گردید که این استدلال درست نیست چرا که لازم هست فشارهای اقتصادی حاصل از افزایش قیمتها را درنظر داشت.

حاجی بابایی عنوان کرد: لازم هست به گونه ای عمل کرد که خانواده های کم درآمد دچار مشکلات متفاوت نشوند و تمام توان خود را به کار گرفته ایم تا تحرک شایسته ای در استان انجام گردد.

حاجی بابایی دنبال کرد: استان همدان حجم بالایی دارد و لازم هست کلانشهر شدن همدان پژوهشگر گردد چرا که ظرفیتهای کاری زیادی را ایجاد می کند و استان همدان لازم هست بتواند، به استان های اطراف خدمت رسانی کند و لازم هست برنامه ریزی کنیم سطح درآمد خانواده ها افزایش پیدا نماید.

وی عنوان کرد: در حال حاضر اجرای پروژه ها سرعت گرفته و راه آهن، پتروشیمی و سایر پروژه های زیر ساختی پیگیری شده اند و کم بودن آب مساله ای هست که بصورت مخصوص در دستور کار هست تا ۵۳ میلیون متر مکعب آب از استان های دیگر به استان جابه جا کنیم تا کشاورزی و شرب ما دچار مشکل نشود.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=81138

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.