تاریخ ارسال : ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ ساعت : ۲۳:۰۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

۶۲۲ نفرقربانی حوادث رانندگی درده‌ماهه سالجاری در مازندران

در ده‌ماهه امسال، ۶۲۲ نفر در حوادث رانندگیمازندران جان خود را از دست داده‌اند،که این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که ۶۳۷نفر در تصادفات رانندگی کشته شدند، ۲درصد کاهشنشان می‌دهد.

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل پزشکی‌قانونی استان ، دکتر علی عباسی با اشاره به اینکه از مجموع تلفات حوادث رانندگی ده ‌ماهه امسال درمازندران۴۹۸ نفر مرد و ما بقی زن هستند تصریح کرد :ساری با ۱۱۵ ،بابل با ۹۱ و آمل با ۸۲ نفر بیشترین و رامسر با ۷ مورد کمترین شهرها هستند.

در این گزارش با اشاره به محل وقوع تصادفات منجر به فوت در ده‌ماهه امسال آمده است: بیشترین تلفات حوادث رانندگی با ۴۳۹مورد در جاده‌های برون شهری و پس از آن  با ۱۵۰مورد در تصادفات درون شهری، ۳۳ مورد در جاده‌های روستایی گزارش شده است.

عباسی با اشاره به اینکه ۸۰ درصد کشته شدگان تصادفات رانندگی در ده ماهه سالجاری را مردان تشکیل دادند افزود :از این تعداد ۱۹۵ مورد موتورسوار ،۱۷۷ مورد سرنشین ،۱۱۸مورد موتورسوار ،۱۱۴ مورد راننده و ۱۸ مورد دوچرخه سوار هستند.

دکتر عباسی

مدیر کل پزشکی قانونی استان افزود : تعداد ۱۳هزار ۱۲۰ نفر در ده ماهه سالجاری در تصادفات رانندگی مصدوم شدند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل یک درصد کاهش داشت.

این مقام اجرایی استان تصریح کرد : در راستای کنترل و کاهش آمار تصادفات در جاده‌های برون شهری، رعایت نکات ایمنی از قبیل بستن کمربند ایمنی برای رانندگان و سرنشینان  و نیز عدم مکالمه با تلفن همراه و رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی ضروری است.

 

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=11552

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.