تاریخ ارسال : ۱۸ تیر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۴۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

۷۵ عنوان از کتاب زندگی‌نامه شهدای مازندران منتشر شد

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران از انتشار ۷۵ عنوان کتاب زندگینامه شهدای استان در سالهای اخیر خبر داد.

 

به گزارش شلمچه نیوز از مازندران، سردار عبدالله ملکی در نشستی خبری با اصحاب رسانه مازندران اظهار داشت: دفاع مقدس دفاع از ارزش‌ها، اسلام، دین و مرز بوده که اکنون هنرمندان و مستندسازان نقش مهمی در نشر این ارزش‌ها دارند. در زمینه حفظ و نشر ارزش‌ها، آثار هنری بسیار مهم است که جشنواره‌هایی مانند اشک انار و خاطره‌نویسی از فعالان هنر حمایت کرده است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران تصریح کرد: مازندران استانی است که در تمام زمینه‌ها در قبل از انقلاب، دفاع مقدس و اکنون در دفاع از حرم خوش درخشید و در جبهه مقاومت حضوری موثر دارد.

 

ملکی گفت: دریچه هنر بهترین فرصت برای معرفی اهداف شهدا به نسل جوان بوده که هدف از برگزاری جشنواره ملی فانوس، ترویج و تشویق تولیدکنندگان آثار هنری با موضوع دفاع مقدس است.

 

وی با اشاره به نقش و حضور فعال اصحاب رسانه در جامعه، گفت: امروزه خبرنگاران در مقابله با استکبار جهانی سربازان جنگ نرم هستند که بهترین اسطوره برای حفظ و نشر دفاع مقدس هستند. از اوایل سال ۹۳ تاکنون ۷۵ کتاب در همه ابعاد زندگی شهدا چاپ شد و تا پایان سال ۳۰ کتاب دیگر چاپ می‌شود که تدوین کتاب‌ها در سه حوزه خاطرات مردم، یگان‌های رزم ارتش، سپاه و نیروی انتظامی و خاطره‌ها است. ۲۵هزار اثر حجمی دفاع مقدس جمع آوری و در حوزه محتوایی ۱۰۰سوژه ناب کار شد.

 

دبیر جشنواره ملی فانوس نیز در این نشست گفت: نخستین جشنواره ملی فانوس، بیستم تیرماه امسال به مدت ۲ روز برگزار می‌شود که این جشنواره جشنواره‌ای است که تمام آثار هنری را در بر می‌گیرد.

 

جواد قلی زاده افزود: دلیل نامگذاری این عنوان برای جشنواره این بوده  که در زمان جنگ سمبل روشنایی در سنگرها فانوس بود. برای تولید آثار فاخر و با محتوا در زمینه دفاع مقدس باید هنرمندان وارد شوند زیرا طبق فرمایش مقام معظم رهبری سوژه‌های بکر و زیبا در زمینه دفاع مقدس بسیارفراوان است.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=56139

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.