تاریخ ارسال : ۱۶ تیر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۴:۵۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

۸۵۰ میلیارد تومان از بدهی‌های شهرداری قم با بانک ها تهاتر شد

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، سید مرتضی سقائیان نژاد ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه که در مصلی قدس برگزار شد اظهار داشت: شهرداری دولتی نیست بلکه شهرداری ارگانی عمومی، مستقل و غیردولتی و البته کاملا متناسب با حاکمیت و کاملا مردمی است.

وی افزود: بودجه شهرداری از عوارضی است که مردم می پردازند و ۱% آن کمک دولت است و در این اواخر ۱۰۰% بودجه عوارضی است که در شورای شهر تصویب می شود.

سقائیان نژاد با اشاره به سند قم ۱۴۰۰ گفت: در سال گذشته این سند را تدوین کردیم تا سند قم ۱۴۰۰ نقشه راه شهرداری باشد و پروژه‌ها را یکی پس از دیگری شروع کردیم.

شهردار قم با اشاره به لزوم توسعه فضای سبز در قم افزود: ۲۴ بوستان با بودجه سفر رهبر معظم انقلاب به شهر قم احداث و ورودی این شهر از سمت شهر جعفریه نیز ساماندهی شد.

وی  با اشاره به تسویه بدهی‌های بانکی شهرداری قم گفت: با کمک نمایندگان مجلس شورای اسلامی توانستیم که ۸۵۰ میلیارد تومان از بدهی‌های بانکی شهرداری قم را با بانک‌ها تهاتر کنیم، همچنین شهرداری ۷۰۰ میلیارد تومان از سازمان‌های دولتی طلبکار بود و با کمک مراجع تقلید و علما توانستیم که بابت این طلبکاری اوراق خزانه برای سال ۹۷ از دولت بگیریم.

سقائیان نژاد افزود: در سال ۹۴ شهرداری قم بابت پروژه‌هایی همچون بلوار پیامبر اعظم(ص) و مترو، هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان به پنج بانک کشور بدهکار بود، در آن سال ۱۴ پروژه نیمه تمام در شهر قم وجود داشت که سبب نارضایتی مردم شده بود.

شهردار قم با بیان اینکه شهرداری ارگانی است که هم مدیریت درآمد و هم مدیریت هزینه دارد،اظهار داشت: هزار و ۴۰۰ شهرداری در کشور داریم، پیش از پیروزی انقلاب ۴۰ درصد مردم کشور شهرنشین بودند، اما اکنون رقم مردم شهرنشین کشور به بیش از ۷۰ درصد رسیده است، ۹۶ درصد مردم استان قم شهرنشین هستند و روز به روز جمعیت شهرنشین کشور افزایش پیدا می‌کند.

وی تصریح کرد: سال ۹۴ پروژه‌های نیمه تمام شهرداری قم را اولویت بندی کردیم و این پروژه‌ها یکی پس از دیگری با برنامه ریزی افتتاح شد و بسیاری از این پروژه‌ها تا پایان سال گذشته به بهره برداری رسید.

سقائیان نژاد خاطر نشان کرد: تعداد زیادی از بوستان‌ها، آبنماها و پارک‌های بازی کودکان در شهر قم ایمن سازی شده است و ۱۸۰ میلیارد تومان از طلبکاری‌های پیمانکاران از شهرداری قم پرداخت شد، همچنین فاز سوم بلوار آیت الله بروجردی تا شهریورماه آماده می‌شود، بلوار زائر تا پردیسان ادامه پیدا می‌کند تا این منطقه از بن بست خارج شود.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=55888

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.