تاریخ ارسال : ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت : ۰۱:۰۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

۸۵۷ نفر در مازندران غرق شدند

مدیرکل پزشکی قانونی استان مازندران گفت: طی مدت پنج سال ( ۹۰ الی ۹۴ ) تعداد ۸۵۷نفر بر اثر غرق‌شدگی در مازندران جان باختند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی مازندران، علی عباسی بیان داشت: هر ساله با فرا رسیدن فصل گرما هموطنان بسیاری برای  گردشگری و استراحت در دامنه کوه و ساحل دریا به مازندران سفر می‌کنند که برخی از آنها بازگشتی خوش ندارند.

۲۲

وی با اشاره به اینکه شنا در خارج از طرح‌های دریا بدون در نظر گرفتن عمق و وسعت آن، عدم آشنایی با فن شنا، عدم آگاهی از تفاوت شنا از دریا و استخر از دلایل بروز حادثه برای گردشگران است، افزود: از ابتدای سال ‌۱۳۹۰ تا ۱۳۹۴ تعداد فوتی‌های ناشی از غرق‌شدگی در دریا ، رودخانه ، آبندان و استخر ۸۵۷ نفر بوده که از این تعداد ۷۶۷ نفر مرد و ما بقی زن هستند.

عباسی افزود :شهریور با ۴۸۲نفر، تیر با ۳۲۸نفرو مرداد با ۲۴۰ نفر بیشترین ماهی بود که غرق شدگی در آن اتفاق افتاد.

گفتنی است در سال گذشته (۹۴) تعداد ۱۱۶ نفر (۱۰۳ مرد و ما بقی زن )در مازندران غرق شدند که ۹۴ نفر در دریا و ما بقی در رودخانه ، استخر و آبندان ها هستند.

این مقام اجرایی استان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بیشتر غرق‌شدگان از قشر جوان، غیربومی و مسافر هستند، به نظر می‌رسد اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی درباره نحوه استفاده مطلوب و ایمن از دریا نیاز به عزم ملی در سراسر کشور دارد و تلاش مسئولان استانی به تنهایی چاره ساز نیست.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=16885

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.