تاریخ ارسال : ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۸:۱۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

۸ بازیگری که با سریال پایتخت چهره گردیدند

طبق معمول بازیگرهایی که در هر برهه زمانی با این کارگردان مشارکت می کنند، چهره می گردند و حضورشان در تلویزیون ادامه پیدا می نماید. در میان تمام سریال هایی که تا کنون ساخته، قضیه «پایتخت» تماما با بقیه متفاوت است. بازیگران پایتخت، غیر از محسن تنابنده و علیرضا خمسه، اکثرا چهره هایی بودند که علی رغم فعالیت های وسیع در سینما و تئاتر، برای مخاطب های تلویزیونی چهره های آشنایی به حساب نمی آمدند.

احمد مهران فر، ریما رامین فر، نسرین نصرتی، بهرام افشاری، هومن حاجی عبداللهی و محمدرضا علیمردانی، من جمله شخصیت هایی می باشند که مخاطب های تلویزیون، آنان را با پایتخت شناختند و با نام کاراکترهای پایتخت در ذهن آنان ماندگارند. دراین بین هدایت هاشمی و مهران احمدی هم علی رغم این که مخاطب های، پیش از پایتخت با آنان آشنایی داشتند، توسط این سریال زیادتر شناخته گردیدند. سال کنونی سال بهرام افشاری بود؛ بازیگر تقریبا تازه کاری که توانست با نقش بهتاش، خودش را به همه ثابت نماید و عنوان یکی از خوب ترین های«پایتخت ۵» را به نام خودش بزند. به این دستاویز مروری داریم بر هشت شخصیت به یادماندنی پایتخت که توسط این سریال چهره گردیدند.

احمد مهران فر

هشت بازیگری که با سریال پایتخت چهره شدند

کاراکتر: ارسطو

با اهمیت ترین کار عکس تا پیش از پایتخت: احمد مهران فر تا پیش از پایتخت، در تئاتر حسابی برای خودش نام و رسمی به هم زده بود اما در سینما و تلویزیون کمتر وی را می شناختند. .. نقش هایی تماما فرعی داشت. مهران فر با بازی در فیلم «استشهادی برای خدا» توانست خودش را نشان د هد.

جایگاه فعلی بازیگری: پایتخت در حقیقت نخستین اثر با اهمیت کارنامه بازیگری مهران فر بود. مهران فر پس از درخشش در پایتخت در فیلم های مختلفی من جمله «بی خود و بی جهت»، «ایران برگر» و …

موفقیت در پایتخت: او از همان ابتدا خودش را به عنوان یکی از دو کانون کلیدی پایتخت معرفی کرد و توانست با خصوصیات جذاب و ویژه به خودش تا ابد در این اثر بر جای بماند.

ریما رامین فر

هشت بازیگری که با سریال پایتخت چهره شدند

کاراکتر: هما

با اهمیت ترین کار عکس تا پیش از پایتخت: ریما رامین فر از دهه هفتاد به عنوان بازیگر تئاتر و فیلمنامه نویس خودش را نشان داده بود اما به عنوان بازیگر سینما و تلویزیون، تا پیش از «من مستاجرم» چندان شناخته نمی گردید. او سال ۱۳۸۹ یعنی یک سال پیش از بازی در پایتخت، در فیلم «یه حبه قند» رضا میرکریمی توجه ها را به خودش جلب کرد و در جشنواره بیست و نهم، نامزد سیمرغ خوب ترین بازیگر نقش مکمل زن گردید.

جایگاه فعلی بازیگری: رامین فر علاوه بر «پایتخت» در سریال «چک برگشتی» سیروس مقدم هم بازی کرد و آنجا هم بازی خوبی از خودش به جا گذاشت.

موفقیت در پایتخت: هما اکنون یکی از اثرگذارترین شخصیت های پایتخت است. در فصل پنجم، این کاراکتر با تحولات بسیاری همراه بود.

نسرین نصرتی

هشت بازیگری که با سریال پایتخت چهره شدند

کاراکتر: فهیمه

با اهمیت ترین کار عکس تا پیش از پایتخت: نسرین نصرتی از سال ۸۸ و با بازی در فیلم تلویزیونی «در آغاز یک روز» به کارگردانی بهرام توکلی به عرصه بازیگری وارد گردید و تا سال ۹۰ در چند فیلم متفاوت، نقش هایی کوتاه داشت. این بازیگر نخستین بار توسط سیروس مقدم در سریال «تا ثریا» شناخته گردید و سریعا پس از ان در فصل دوم پایتخت بازی کرد.

جایگاه فعلی بازیگری: با اهمیت ترین کاراکتر نسرین نصرتی، هنوز همین فهیمه است. او آنقدر در پایتخت به چشم آمد که بعید به نظر می آید به این زودی ها بتواند روی دست این موفقیت بلند شود.

موفقیت در پایتخت: از آن دست بازیگرهایی است که به تعبیر سیروس مقدم، خودش خودش را به مجموعه ثابت کرده است.

بهرام افشاری

هشت بازیگری که با سریال پایتخت چهره شدند

کاراکتر: بهتاش

با اهمیت ترین کار عکس تا پیش از پایتخت: یکی دیگر از تئاتری هایی که با پایتخت چهره گردید. نخستین بار با بازی در فیلم «عصبانی نیستم» وارد سینما گردید اما به علت توقیف فیلم، بازی اش دیده نشد. آن سال سیروس مقدم نقش «شیر» برادر بهبود را در «پایتخت ۲» به وی سپرد. آن طور که خود افشاری گفته، به علت قد بلندش، اعتماد به نفس بازیگری نداشته.

جایگاه فعلی بازیگری: کاراکتر بهتاش فریبا، پادشاه نقش کارنامه بازیگری بهرام افشاری است.

موفقیت در پایتخت: او به عنوان نماینده نسل جوان و سرباز جویای کار در این سریال ظاهر گردید. بهتاش به علت لهجه جذاب و شخصیت ویژه اش یکی از خوب ترین های «پایتخت ۵» بود.

هومن حاجی عبداللهی

هشت بازیگری که با سریال پایتخت چهره شدند

کاراکتر: رحمت

با اهمیت ترین کار عکس تا پیش از پایتخت: تا پیش از «پایتخت ۳»، زیادتر به عنوان مجری و صداپیشه مطرح بود. کمتر کسی فکرش را می کرد که هومن حاجی عبداللهی بتواند در عرصه بازیگری چنان پیشرفتی داشته باشد. سیروس مقدم سال ۹۲ برای نقش کوتاه یک خروس باز از او دعوت به مشارکت کرد. او آنقدر دقیق از پس نقش کوتاه بر آمد که حضور خودش در پایتخت دائمی گردید.

جایگاه فعلی بازیگری: حاجی عبداللهی پس از پایتخت ۲، در سریال های دیگری هم نظیر «خانم و آقای سنگی»، «بیمار استاندارد» و «علی البدل» و فیلم «گینس» هم بازی کرد اما نتوانست به اندازه کاراکتر رحمت، موفقیتی کسب کرد.

موفقیت در پایتخت: نقش رحمت از چند سکانس کوتاه در پایتخت ۲ رفته رفته زیادتر و زیادتر گردید تا نهایت در پایتخت ۵ توانست به عنوان یکی از اعضای کلیدی این سریال خودش را ثابت نماید. حاجی عبداللهی به جایگاهی در پایتخت فرا رسیده است که دیگر نمی توان این سریال را بدون او گمان کرد.

هدایت هاشمی

هشت بازیگری که با سریال پایتخت چهره شدند

کاراکتر: اوس موسی

با اهمیت ترین کار عکس تا پیش از پایتخت: هدایت هاشمی در تئاتر و سینما بازیگر معروف ای بود. سال ۹۰ سیروس مقدم برای بازی در سریال «چک برگشتی» از او دعوت به مشارکت کرد. موفقیت او در این نقش موجب گردید مقدم نقش «اوس موسی» را در پایتخت ۲ به وی بسپارد.

جایگاه فعلی بازیگری: هدایت هاشمی علاوه بر پایتخت در سریال های «گاهی به پشت سر نگاه کن»، «قرعه» و «عقیق» بازی کرد اما در هیچ کدام از آنان آن طور که باید موفقیتی به دست نیاورد.

موفقیت در پایتخت: با این که اوس موسی من جمله نقش های کوتاه و فرعی «پایتخت» محسوب می شود اما برای مخاطب های این سریال، نامی تماما آشناست.

مهران احمدی

هشت بازیگری که با سریال پایتخت چهره شدند

کاراکتر: بهبود

با اهمیت ترین کار عکس تا پیش از پایتخت: پیش از ورود به این سریال، در سینما تماما معروف بود. .. توانسته بود توجه مخاطب های را به خودش جلب کند و در تلویزیون هم با بازی در سریال «تا ثریا»ی سیروس مقدم شناخته شود. منتها نقش بهبود فریبا، اتفاق مخصوصی در کارنامه بازیگری مهران احمدی بود و موجب گردید تا پیش از نقش «شکیب» در «آوای باران»، مخاطب های وی را با نام بهبود به علت بیاورند.

جایگاه فعلی بازیگری: سال گذشته نخستین قدم را در عرصه کارگردانی برداشت و فیلم سینمایی «مصادره» به کارگردانی او در حال حاضر در اکران سینماهاست. احمدی به عنوان بازیگر هم در سینما و تلویزیون، در این سال ها بسیار پرکار بود.

موفقیت در پایتخت: با اهمیت ترین خصوصیت نقش بهبود، گریم متفاوت و لهجه جذابی بود که برایش طراحی کرده بودند. این شخصیت طبعا می توانست در فصل های بعدی پایتخت پرورش پیدا نماید اما گویا خود مهران احمدی مایل به ادامه حضور در این سریال نشان نداده است.

محمدرضا علیمردانی

هشت بازیگری که با سریال پایتخت چهره شدند

کاراکتر: بائو

با اهمیت ترین کار عکس تا پیش از پایتخت: زیادتر از این که بازیگر باشد، صداپیشه است. او سال ها به عنوان صداپیشه فعالیت اش را آغاز کرد و تا پیش از بازی در فصل چهارم پایتخت در سریال ها و فیلم های سینمایی هم نقش هایی فرعی و کوتاه داشت.

جایگاه فعلی بازیگری: علیمردانی پس از «پایتخت ۴» منحصرا در سریال «قرعه» به کارگردانی برزو نیک نژاد بازی کرد و در عرصه بازیگری فعالیت بیشتری نداشت.

موفقیت در پایتخت: بائو من جمله شخصیت های فرعی پایتخت بود که در فصل چهارم به شخصیت های کلیدی اضافه گردید و در فصل پنجم هم خبری از او نبود.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=96125

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.