تاریخ ارسال : ۲۱ اسفند ۱۳۹۴ ساعت : ۲۳:۲۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

‌آقای رئیس‌جمهور در یزد بی‌تدبیری کردید‌/ به جای حساسیت‌زایی به فکر حل مشکلات معیشتی مردم باشید

خبرگزاری فارس: ‌آقای رئیس‌جمهور در یزد بی‌تدبیری کردید‌/وامدار طیف و جناح بودن دور از شأن شماست/‌به جای حساسیت‌زایی به فکر حل مشکلات معیشتی مردم باشید

امام‌جمعه ابرکوه با بیان اینکه حواشی ایجاد شده در سفر رئیس‌جمهور به استان یزد، حاصل کم‌ تدبیری وی بود خطاب به حسن روحانی گفت: آقای رئیس‌جمهور‌ دور از شأن شما‌ست که خود را وامدار طیف و جناحی بخوانید.

به گزارش خبرگزاری فارس از ابرکوه، حجت‌الاسلام سید ابراهیم حسینی در خطبه‌های امروز نمازجمعه ابرکوه با تشکر از حضور رئیس‌جمهور در استان یزد و نمایندگان هیأت دولت در این شهرستان و امید به حل مشکلات استان و شهرستان با این سفر اظهار داشت: به‌ هرحال همه نسبت به اصل سفر دولت به استان یزد راضی هستند و این سفر لازم بود، اما متأسفانه برخی حواشی ایجاد شد که معلول کم‌تدبیری رئیس دولت تدبیر بود.

وی افزود: بنده فکرمی‌کنم آقای رئیس‌جمهور در یزد جوگیر شد و بعضی حرف‌های التهاب‌زا را زد و باور ما این است که رئیس‌جمهور به‌ عنوان شخص دوم مملکت، مانند رهبر است و همچنان‌که کسی حق ندارد رهبر را به نفع خود مصادره کند و ایشان به‌عنوان ولی امر فقیه، پدر این مملکت بلکه امت اسلام در عصر حاضر است و وابسته به طیف و جناحی نیست، رئیس‌جمهور را هم نیز نمی‌توان توسط گروهی مصادره کرد.

حسینی خطاب به رئیس جمهور گفت: آقای رئیس‌جمهور، ملت به شخصیت، تجربه و کاردانی، وعده‌های امیدبخش و سابقه و قابلیت‌های شما رأی داده و این دور از شأن شما است که خود را وامدار طیف و جناحی بخوانید.

همدلی و همزبانی ملت و دولت در یزد خدشه‌دار شد

وی ادامه داد: ما احساسات ناسیونالیستی نداریم و نگاه ما نگاهی کلان به مصالح کشور و نظام و انقلاب است، چرا در سخنان خود حساسیت‌زایی می‌کنید و در واپسین روزهای سال، همدلی و هم‌زبانی ملت و دولت، فضای دو قطبی بین مردم و نظام در استان یزد ایجاد می‌کنید.

خطیب جمعه ابرکوه ادامه داد: خدا می‌داند این جناح‌بازی‌ها و گروه‌گرایی‌ها، دسیسه اردوگاه استکبار و نظام سلطه است و تا کی باید مردم ما و نظام و انقلاب، چوب باندبازان چپ و راست را بخورند و به وحدت و انسجام خدشه وارد شود؟

وی افزود: ما در جهان، یک کشور امام زمان (عج)، یک نظام اسلامی، یک ولی‌فقیه فرزانه و نائب حکومتی امام زمان (عج) داریم و چرا حکم قرآنی «اشداء علی الکفار، رُحماء بینهم» را جابجا و می‌کنیم، کوبیدن یکدیگر، سیاه‌نمایی خدمات دولتمردان گذشته و بدبین کردن مردم به مسئولان در حال و گذشته، بازی در زمین دشمن است.

حسینی ابراز داشت: به جای سرگرم کردن مردم به این امور، به فکر حل مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم، برون‌رفت کشور از بحران اقتصادی و رکود، اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی و انجام فرمان‌های مقام معظم رهبری باشید و خارج شدن دولت از مسیر اعتدال و گرایش به سمت‌وسوی جناحی، یک زنگ خطر در کشور است.

مردم به خاطر رهبری مشکلات حاصل از ناکارآمدی دولت‌ها را تحمل می‌کنند

امام‌ جمعه ابرکوه با بیان اینکه آستانه تحمل مردم در کشور کم شده است، گفت: مردم به خاطر گُل روی رهبرشان این‌همه مشکلات را که معلول ناکارآمدی گروه اقتصادی دولت‌های گذشته و دولت فعلی است، تحمل می‌کنند وگرنه مردم چه گناهی دارند که باید شاهد التهابات سیاسی در کشور باشند؟

وی با اشاره به سخنان رهبری در دیدار با اعضای خبرگان رهبری اظهار داشت: انتظار مردم ایران از شما این است که از ملت یاد بگیرید و به دنبال رهبر الهی خود حرکت کنید و از خط امام و رهبری زاویه نگیرید و از رفتار نانجیبان و فتنه‌گران در انتخابات سال ۸۸، تبری بجوئید.

حسینی ادامه داد: مقام معظم رهبری در این دیدار به این مهم اشاره کردند که این رفتار نانجیبانِ بود که دشمن را جری کرد و طمع او را برانگیخت و حضرت آقا خطر نفوذ دشمن در مسئولان را متذکر شدند که به هوش باشید که آمریکا می‌خواهد مسئولان، آماج نفوذ باشند تا محاسبات آنان را عوض کند و فکر و اراده آنان را در دست بگیرد و کار به جایی برسد که خدای‌ناکرده مسئولان حلقوم دشمن شوند و حرف دشمن را بزنند.

وی افزود: امیدوارم پس از تذکر پدرانه و دلسوزانه دیروز رهبری، دیگر سفسطه بازی و مغلطه‌کاری‌ها پایان یابد و سال ۹۵ سال صفا و صمیمیت و یکدلی آحاد مردم و مسئولان باشد و مبنای عملی همه ما اصلاح‌طلبی اصول‌گرایی باشد.

امام جمعه بخش بهمن ابرکوه: از نانجیبان فتنه‌گر برائت بجویید

خطیب جمعه بخش بهمن ابرکوه نیز در خطبه‌های امروز نمازجمعه این بخش با بیان برخی از نکات سخنان رهبری در دیدار با اعضای خبرگان رهبری اظهار داشت: بیانات ارزشمند رهبر انقلاب در این دیدار، حاوی نکات ارزنده‌ای مانند طبیعی بودن انتخاب شدن و یا انتخاب نشدن برخی افراد در انتخابات و خصوصیات و ویژگی‌های انتخابات و به‌ویژه انتخابات هفتم اسفندماه بود که باید با موشکافی به آن‌ها پرداخت و از رهنمودهای ایشان در مسیر راه انقلاب بهره گرفت.

حجت‌الاسلام رضا علیزاده افزود: ایشان اذعان کردند که رأی آوردن و یا رأی نیاوردن عزیزان، هیچ خللی در شخصیت آن‌ها ایجاد نمی‌کند و آقایان یزدی و مصباح از جمله این افراد هستند که حضور آنان در خبرگان باعث افزایش وزین بودن این مجلس می‌شود و نبود آن‌ها برای مجلس خبرگان خسارت است.

وی ادامه داد: ایشان همچنین اذعان داشتند که در مورد «سلامت و امانت‌داری»، بر خلاف تبلیغات دشمنان همچنین ادعاهای برخی در داخل، انتخابات در نظام اسلامی همواره سالم بوده است و فرمودند همان‌گونه که انتخابات اخیر سالم بود، انتخابات دوره‌های قبل، از جمله انتخابات سال‌های ۸۸ و ۸۴ نیز سالم بودند و این انتخابات، نادرستی سخنان کسانی را که در سال ۸۸ مدعی نامعتبر بودن انتخابات بودند و آن فتنه زیان‌بار را برای کشور به وجود آوردند، نشان داد.

خطیب جمعه بخش بهمن افزود: مورد دیگر که در این سخنان نمود داشت، این مسئله بود که «رفتار کاملاً نجیبانه کسانی که در این انتخابات رأی نیاوردند، برخلاف رفتار نانجیبانه کسانی بود که در سال ۸۸ رأی نیاوردند و با به راه انداختن فتنه، برای کشور هزینه به وجود آوردند و دشمن را به طمع انداختند.

امروز همه باید پیرو رهبر باشیم

علیزاده گفت: امروز همه ما باید پیرو رهبر باشیم و ایشان فرمودند که فتنه و فتنه‌گر خط قرمز ماست و نباید از آن عبور کرد، اما متأسفانه دیدیم در سفر رئیس‌جمهور به استان یزد، هنجارشکنی صورت گرفت و سخنان رئیس‌جمهور در حمایت از فتنه‌گران، غیرقانونی و ساختارشکنانه بود و بحث ممنوع‌التصویری یکی از سران فتنه با دستور قضایی و طبق مصوبه ۲۹۸ دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی بوده است.

وی ادامه داد: مسئله دیگری که رهبری بر آن تأکید داشتند، موضوع حملات ماه‌های اخیر به شورای نگهبان بود که ایشان از افرادی که در تبعیت ناخواسته از دشمن، شورای نگهبان را مورد هجمه قرار می‌دهند گلایه کردند و فرمودند که شورای نگهبان کار خود را با جدیت انجام داد و اگر هم اشکالی وجود دارد، مربوط به قانون است که باید اصلاح شود و بررسی صلاحیت ۱۲ هزار نفر در مدت ۲۰ روز، یک اشکال قانونی است که باید برطرف شود و نباید به دلیل این اشکال قانونی، شورای نگهبان مورد حمله قرار گیرد.

خطیب جمعه بخش بهمن با بیان اینکه عمل به اقتصاد مقاومتی نیز دوباره در این دیدار مورد تأکید واقع شد، اظهار داشت: مشکلات اقتصادی کشور بدون اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی حل نخواهند شد و ایشان فرمودند که اکنون رفت‌وآمدهایی از طرف غربی‌ها انجام می‌شود اما این رفت‌وآمدها تاکنون هیچ اثر مثبتی نداشته است و باید در عمل مشخص شود که این رفت‌وآمدها چه تأثیری دارند وگرنه تنها تفاهم بر روی کاغذ فایده‌ای ندارد و پیشرفت صوری از طریق رونق ظاهری و واردات کالا به ضرر مردم است.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=12951

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.