تاریخ ارسال : ۰۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۵۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

‌حماسه ۶ مهر‌ سند ‌نقش تاریخی اندیمشک در پشتیبانی از جبهه‌های نبرد حق علیه باطل است‌

فریدون حسنوند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اندیمشک اظهار داشت: مردم شهر یک هزار شهید اندیمشک در هشت سال دفاع مقدس یکی از مهم‌ترین پشتیبانان جبهه‌های نبرد حق علیه باطل و رزمندگان اسلام بودند.

وی افزود: با توجه به این نقش و جایگاه این شهرستان در دسترسی به مسیرهای ارتباطی داخلی و خارجی دشمن نگاه ویژه‌ای به جغرافیای این شهر پر افتخار و حماسه داشت و حماسه ۶مهر ۱۳۵۹ سند و گواه نقش تاریخی اندیمشک در پشتیبانی از جبهه‌های نبرد حق علیه باطل است.

نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: دشمن تا دندان مسلح بعثی در شش مهر ماه ۱۳۵۹ و در اولین حمله نظامی خود به مرزهای جغرافیایی کشور اندیمشک را انتخاب می‌کند چرا که دسترسی به مسیرهای ارتباطی این شهرستان و قطع ارتباط آن با مرزهای بین المللی و استان‌های مرکزی کشور، اهداف شوم آنان را تأمین می‌کرد.

وی گفت: اما رزمندگان این شهر پرافتخار و با همراهی دیگر شهروندان شهرهای شمالی استان خوزستان و با دستان خالی، پای بر میدان نبرد گذاشتند و در جسر نادری یا پل کرخه اندیمشک آنان را زمین گیر کردند.

حسنوند بیان کرد: حماسه مردم اندیمشک در ۶مهر ۱۳۵۹، یک فرصت عظیم معنوی برای شناخت مسیر ولایت است چرا که رزمندگان حاضر در این عملیات نظامی و مردم مقاوم اندیمشک با شناخت این راه در برابر لشکر مجهز و مسلح بعث مقاومت و ایستادگی باشکوهی داشتند.

وی افزود:  متاسفانه با وجود گذشت سال‌ها از این حماسه مردمی، هنوز شش مهر ۱۳۵۹ و نقش اندیمشک در پشتیبانی از جبهه‌های نبرد حق علیه باطل به خوبی معرفی نشده است و همین مقوله، پرداختن و شرح بیشتر از گذشته حماسه جسر نادری اندیمشک را بیان می‌کند.

نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در صورت توجه مناسب به این حماسه‌های مردمی است که دشمن در خاکریز جنگ نرم نیز از رزمندگان و جوانان ایران اسلامی، شکست می‌خورد.

حسنوند عنوان کرد: به همین جهت ما باید از این حماسه‌های مردمی در هشت سال دفاع مقدس و آئین‌های ویژه مذهبی مانند محرم باید در مسیر تحقق و تبیین گفتمان اسلام و انقلاب و منطق امام راحل و راه ولایت استفاده و نیازها و استعدادهای موجود در این عرصه را تقویت و شکوفا کنیم.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=67434

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.