تاریخ ارسال : ۱۹ شهریور ۱۳۹۴ ساعت : ۱۰:۵۲ دیدگاه‌ها برای تعطیلی ۴۵ درصد واحدهای صنعتی مازندران بسته هستند نظر / 32 بازدید چاپ این صفحه چاپ این صفحه

تعطیلی ۴۵ درصد واحدهای صنعتی مازندران

تعطیلی ۴۵ درصد واحدهای صنعتی مازندران

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن مازندران گفت: هزار و ۵۰۰ واحد اقتصادی در شهرک‌های صنعتی مازندران در حال فعالیت بوده که ۵۵ درصد فعال یا نیمه فعال است و ۴۵ درصد در تعطیلی به سرمی‌برد.

به گزارش شلمچه نیوز، عبدالله مهاجر در نشست مشترک استاندار، مدیران دستگاه‌های اجرایی، تشکل‌ها و فعالین اقتصادی مازندران با ریاست اتاق، اعضای هیات رییسه، دبیر کل اتاق ایران و روسای اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور، گفت: مازندران از مواهب طبیعی بسیار بالایی برخوردار است.

وی افزود: ۳ هزار و ۵۰۰ واحد اقتصادی در شهرک‌های صنعتی مازندران در حال فعالیت بوده که ۵۵ درصد فعال یا نیمه فعال است و ۴۵ درصد در تعطیلی به سرمی‌برد.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران با اعلام اینکه ۳۵ درصد شهرک‌های صنعتی دارای معوقات بانک و مشکلات حاد هستند، با اشاره به توانمندی مازندران در بخش کشاورزی بیان کرد: مازندران در بخش کشاورزی سالانه بیش از ۶٫۵ میلیون تن محصولات کشاورزی مقام نخست را دارد.

وی تصریح کرد: در ۱۲ محصول کشاورزی مازندران رتبه اول را دارد و بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن برنج کشور در مازندران تولید می‌شود.

مهاجر با اشاره به اینکه ۸۰ درصد تولیدات کیوی مازندران به کشورهای آسیای میانه صادر می‌شود، اظهار کرد: مازندران ۲٫۵ میلیون تن مرکبات تولید می‌کند که قابلیت صادراتی بالایی دارد.

این مسئول با بیان اینکه در مجموع تولیدات ماهیان دریایی سالانه ۹۵ هزار تن است، افزود: مازندران ۲۰ درصد مرغ کشور را دارد که ۵۰ درصد از تولیدات مرغ برای استان مازاد است و قابلیت صادرات دارد.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران با تاکید بر اینکه فعالان استان در زمینه کسب کار مشکل سرمایه در گردش دارند، عنوان کرد: کاهش نرخ تسهیلات بانکی در این زمینه می‌تواند چاره‌ساز باشد.

وی افزود: باید برای شناسایی تولیدکنندگان واقعی و دریافت تسهیلات تولید تدابیری اتخاذ شود.

مهاجر اظهار کرد: فراهم کردن زمینه برای شبانه‌روزی کردن فعالیت گمرگ امیر‌آباد برای رونق صادرات مازندران ضروری است و در این زمینه نیاز به حمایت اتاق بازرگانی ایران است.

وی ادامه داد: مازندران استان گردشگری است و همه شرایط آن آماده است، ولی هیچ اقدامی برای توسعه فعالیت گردشگری نمی‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران گفت: امروز نگاه‌ها به حمایت جدی از اتحادیه است، اما مشکلات زیادی د%


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=365

Comments are closed.