تاریخ ارسال : ۲۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت : ۱۱:۱۰ 0 نظر / 24 بازدید چاپ این صفحه چاپ این صفحه

دیدار استقلال- صبا لغو می‌شود؟

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری دانشجو، آلودگی هوا در سال های اخیر یکی از معضلات اصلی ساکنان شهر تهران بوده است. علاوه بر معضلات اجتماعی که این آلودگی ایجاد می کند، در دو سال گذشته شرایط طوری شده که بر مسابقات فوتبال نیز اثرگذار بوده است.

سال گذشته با بالا رفتن آلودگی هوای پایتخت قانونی مصوب شد که اگر میزان آلودگی هوا بیش از حد مجاز بود، دیدارهای فوتبال لغو شود و این قانون گریبان دو مسابقه استقلال – سیاه‌جامگان و تراکتورسازی – نفت را گرفت که این بازی ها با تاخیر برگزار شد.

حالا هم شرایط مشابه سال گذشته است و اگر هوا بیشتر از حالا آلوده شود احتمال دارد مسابقات فوتبال در شهر تهران لغو شود. زهره هراتیان، رییس مرکز پزشکی فیفا در ایران در این باره می گوید: «تصمیم ما این است در صورتی که میزان آلودگی بیش از ۲۰۰ باشد، تمامی مسابقات در شهر تهران لغو شود. این مساله یک قانون است.»

با توجه به اینکه طی روزهای آینده به غیر از دیدار حذفی استقلال- صبای قم مسابقه دیگری در تهران برگزار نمی شود، تنها بازی که احتمال لغوش به خاطر آلودگی هوا وجود دارد، همین مساله است.

به این ترتیب در صورتی که شاخص آلودگی هوا تا روز جمعه که قرار است بازی استقلال- صبا انجام شود، کاهش پیدا نکند و به بالای ۲۰۰ برود، احتمالا بازی مذکور لغو و به زمان دیگری موکول خواهد شد. اکنون شاخص آلودگی در تهران به ۱۶۰ رسیده است.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=29837

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.