تاریخ ارسال : ۰۵ آذر ۱۳۹۵ ساعت : ۱۱:۰۵ 0 نظر / 30 بازدید چاپ این صفحه چاپ این صفحه

سلحشوری: زنان ستون خانواده هستند/ مردان ایران در مقایسه با سایر کشورها با زنان همراه‌تر هستند

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجو از مشهد، پروانه سلحشوری شب گذشته در همایش «امنیت زنان، صلح و آبادانی جهان» که در سالن همایش‌های دانشگاه آزاد مشهد برگزار شد، با بیان این مطلب که فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی سعی کرده تا در مسیر مبارزه با خشونت علیه زنان فعال باشد، با طرح این پرسش که چگونه می‌توان خشونت در جامعه را کاهش داد به راهکارهای این مهم اشاره کرد و گفت: همه باید دست به دست هم دهیم تا بتوانیم جامعه خود را به سمت پیشرفت و رشد هدایت کنیم .

 

وی خشونت را عاملی در جهت سلب آزادی و عدم تحقق کرامت انسانی دانست و بیان داشت: پرسش ما این است که آیا زنان به اندازه مردان انسان نیستند که این میزان خشونت علیه آنان به وقوع می‌انجامد؟.

 

رئیس فراکسیون زنان در مجلس با اشاره به این نکته که زمانی که امنیت تهدید می‌شود، سلامت نیز مورد تهدید قرار می‌گیرد، ادامه داد: زمانی که سلامت انسان با مخاطره مواجه می‌شود می‌بایست هزینه‌ای جهت درمان صرف شود و این در حالی است که همان هزینه را چنانچه سلامت با خطر مواجه نشود می‌توان در جهت رشد کشور به کار برد.

 

کاهش خشونت، افزایش سلامت را به دنبال دارد

 

سلحشوری ضمن تاکید بر این موضوع که کاهش خشونت، افزایش سلامت را به دنبال دارد، ابراز کرد: زنان ستون خانواده هستند، حال آیا رواست که این ستون‌ها را مورد آزار و اذیت قرار دهیم؟.

 

وی اضافه کرد: البته باید توجه کنیم که تحقیر و خشونت فیزیکی تنها زنان را آزار نمی‌دهد، بلکه پس از مدتی جامعه را با خطر نابودی مواجه می‌کند.

 

رئیس فراکسیون زنان در مجلس ضمن بیان این نکته که اعمال خشونت علیه زنان جامعه را از رشد و پویایی باز می‌دارد، تصریح کرد: به طور حتم بدون کمک و حمایت مردان قادر نخواهیم بود که این خشونت‌ها را کاهش دهیم. در تحقیقاتی که در کشورهای پیشرفته انجام شده است به این نتیجه رسیده‌‌اند چنانچه می‌خواهند خشونت علیه بانوان را کاهش دهند بایستی برنامه جامعی برای حمایت مردان از زنان تعریف کنند.

 

سلحشوری افزود: در این برنامه باید مردان صاحب نفوذ همچون مدیران سیاسی، فعالین مذهبی، اساتید و سایر منتفذین در کارگاه‌هایی با عنوان خشونت چگونه اعمال می‌شود شرکت ‌جویند و در نهایت پس از گذراندن دوره‌ها و آشنایی با مفهوم خشونت علیه زنان، به سایر مردان نیز آموزش ‌دهند. این امر از یک سو مردان را حامی زنان می‌کند و از طرف دیگر به زنان کمک می‌کند تا به حق خود برسند.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود به مقایسه جامعه ایرانی با دیگر جوامع در همراهی مردان با زنان پرداخت و گفت: خوشبختانه مردان ایران در مقایسه با مردان سایر کشورها با زنان همراه‌تر هستند.

 

رئیس فراکسیون زنان در مجلس با تاکید بر این مطلب که باید در کنار هم و با هم برای اعتلای جامعه بکوشیم بر جامعه پذیری و تربیت صحیح کودکان تاکید و  ابراز داشت: زمانی که زنان باور کنند خشونت جزئی از زندگی است و مردان حق دارند که علیه زنان خشونت ورزند، اوضاع تغییر نخواهد کرد.

 

زنان در تربیت صحیح مردان کوشا باشند

 

سلحشوری ضمن بیان این مطلب که متاسفانه برخی از زنان ما دارای این باور نادرست هستند، اضافه کرد: زنان هستند که مردان را تربیت می‌کنند، چنانچه با این تفکر به تربیت مردان بپردازند، خشونت از بین نخواهد رفت.

 

وی با اشاره به این موضوع که زنان باید حامی یکدیگر باشند و در جهت توانمندسازی یکدیگر بکوشند، یادآور شد: خشونت تنها مختص یک جامعه نیست. امروز خشونت در تمامی نقاط جهان وجود دارد و حتی در کشورهای پیشرفته جهان نیز شاهد خشونت‌های بیشماری علیه زنان هستیم.

 

رئیس فراکسیون زنان در مجلس افزایش آگاهی را عاملی در جهت کاهش خشونت علیه زنان خواند و گفت: به یقین می‌توان با تلاش و کوشش و با افزایش آگاهی جامعه‌ای سالم و به تبع آن خانواده‌ای سالم داشت.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=31302

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.