تاریخ ارسال : ۱۶ اسفند ۱۳۹۴ ساعت : ۱۱:۴۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

مرگ دلخراش راننده پژو ۴۰۵

جانشین پلیس راه استان همدان گفت: یکدستگاه خودرو سواری پژو ۴۰۵ پس از واژگونی دچار آتش سوزی شد و سرنشین آن در میان شعله های آتش سوخت.

به گزارش شلمچه شلمچه نیوز، سرهنگ علی فکری روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: ساعت ۲۳ و ۳۰ دقیقه روز گذشته یکدستگاه خودرو ۴۰۵ از سه راهی سوباشی به سمت کبودرآهنگ در حال تردد بود که دچار سانحه شد.

وی اضافه کرد: این خودرو پس از برخورد با یکدستگاه پراید موجب واژگون شدن این خودرو شده که دو سرنشین خودرو سواری پراید به مرکز درمانی منتقل و مداوا شدند.

وی اظهار کرد: خودروی پژو ۴۰۵ پس از برخورد با پراید به سمت چپ جاده منحرف شده و پس از طی ۱۰۰ متر در قسمت شانه خاکی در نهایت واژگون می شود.

جانشین پلیس راه استان همدان بیان کرد: این خودرو پس از واژگونی دچار آتش سوزی شده بگونه ای که راننده آن قابل شناسایی نیست.

وی با ذکر اینکه سرعت این خودرو بیش از ۱۶۰ کیلومتر در ساعت بوده است اظهار کرد: در سرعت های بالای ۱۲۰ کیلومتر در ساعت در صورت واژگونی خودرو به علت اصطکاک شدید بین خودرو و سطح جاده همچنین اتصال سیستم برق و باطری احتمال آتش سوزی زیاد است.

طبق اخبار منتشره ۷۱ هزار و ۱۷۱ مورد تخلف توسط دوربین های ثبت سرعت غیرمجاز موجود در جاده های برون شهری این استان ثبت شده است.

در آغازین روزهای تعطیلات نوروز سال ۹۴ در یک سانحه رانندگی براثر واژگونی یکدستگاه خودرو سواری ال ۹۰ دو سرنشین آن در آتش جان باختند.

در هفته نخست تیرماه امسال نیز یک دستگاه پراید در جاده همدان – ملایر دچار آتش سوزی شد و چهار مرد جوان دانشجو که سرنشین آن بودند در آتش سوختند.

همچنین ۱۹ مرداد ۹۴ بر اثر واژگونی و سقوط یکدستگاه خودرو سواری پراید به دره ۳۰ متری در مسیر آورزمان نهاوند سرنشین آن در آتش سوخت.

۲۲ مهر چهارمین حادثه آتش سوزی خودرو اطلاع رسانی شد بگونه ای که یکدستگاه خودروی پیکان سواری به علت نشت گاز به داخل خودرو و استفاده از فندک برای روشن کردن سیگار در منطقه میدان میوه و تره بار شهر همدان منفجر شد و در این سانحه راننده مجروح شد.

دو سرنشین یک خودروی سواری پژو نیز سوم مهر ماه امسال با خروج از جاده غارعلیصد همدان و برخورد با تلی از خاکستر در آتش سوختند.

در یازدهم مهرماه همچنین یکدستگاه خودروی پژو ۴۰۵ در جایگاه سوخت دچار آتش سوزی شد که این سانحه فوتی نداشت.

یکم د ی ماه امسال یک دستگاه خودرو سواری پژو با چهار سرنشین در مسیر همدان به تهران آتش گرفت که علت سوختگیری بیش از حد مجاز گاز در مخزن ال پی جی و نشات آن به داخل خودرو بود بگونه ای که پس از روشن کردن سیگار توسط راننده دچار آتش سوزی شد.

۱۱ اسفند سالجاری نیز یکدستگاه کامیونت که در حاشیه جاده نهاوند – کنگاور بعلت نقص فنی پارک شده بود آتش گرفت که در این سانحه هم بعلت مراجعه راننده به تعمیرگاه برای خرید قطعه کسی آسیب ندید.

۴۵ درصد از سوانح رانندگی استان همدان را واژگونی تشکیل می دهد که این آمار از میانگین کشوری بالاتر است.

۳۵۸ نفر در ۱۱ ماه سال جاری در جاده های این استان جان خود را از دست داده اند که این میزان هشت درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=12644

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.