تاریخ ارسال : ۰۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت : ۱۲:۵۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

تماس مشکوک با تعدادی از نمایندگان مجلس دهم/ آبرویتان را می‌بریم!

اخبار رسیده از تماس های مشکوک با برخی نمایندگان منتخب مجلس دهم در آستانه آغاز به کار پارلمان جدید حکایت دارد.

به گزارش صراط، از چند روز گذشته تعدادی از نمایندگان لیست امید و نیز برخی نمایندگان مستقل با تماس هایی مواجه شده اند که در آن، از آنها خواسته شده است تا به صراحت اعلام کنند به محمدرضا عارف برای کرسی ریاست مجلس رای خواهند داد.

در تماس های مذکور، نمایندگان مننخب تهدید شده اند در صورتی که رای آنها به عارف نباشد، ضمن افشاگری، اسامی آنها به رسانه ها و مردم اعلام خواهد شد. تهدیدکنندگان اعلام کرده اند که وظیفه نمایندگان منتخب “در جهت خواست مردم” رای دادن به عارف است و در صورتی که نمایندگان تصمیم دیگری بگیرند، آبروی آنها را خواهند برد!

بر این اساس، اگرچه تایید اعتبارنامه نمایندگان قبل از انتخاب هیات رییسه انجام خواهد شد اما این دسته از نماینده های مستقل و نیز برخی از نماینده های لیست امید تهدید شده اند که در صورت اعلام علنی حمایت از نامزدی به جز عارف و رسانه ای کردن این موضوع، اعتبارنامه آنها توسط سایر اعضای لیست امید تایید نخواهد شد. این نمایندگان همچنین تهدید شده اند که در صورت تایید اعتبارنامه آنها و رای ندادن به عارف، در طول دوران کاری خود “بی‌حیثیت” خواهند شد.

تصاحب صندلی ریاست مجلس به ۱۴۵ رای نیاز دارد. اعضای راه یافته به مجلس از لیست امید ۱۲۲ نفرند که از سه دسته اصلاح طلبان، کسانی که خود را اعتدالگراها می خوانند و تعدادی از اصولگرایان حامی دولت تشکیل شده اند. برخی از این افراد تمایلی به رای دادن به عارف ندارند و در روزهای گذشته به صراحت این موضوع را اعلام کرده اند. همچنین ۵۶ نماینده مستقل نیز به مجلس دهم راه یافته اند.

گفتنی است رای گیری از نمایندگان برای انتخاب رییس مجلس به صورت مخفی انجام خواهد شد اما در تماس های مذکور، به نمایندگان اعلام شده است که اطلاع یافتن از رای آنها “مثل آب خوردن” است.

محمدرضا عارف اخیرا در گفت و گویی عمل به تصمیمات فراکسیونی را “وظیفه نمایندگان لیست امید” اعلام کرده و تلویحا نمایندگان مخالف این تصمیمات را به “رویارویی با مردم” تهدید کرده بود. او گفته بود: “کلیه افرادی که در لیست امید بودند موظف‌اند طبق تصمیمات فراکسیونی عمل کنند. البته اگر عمل نکردند خود مردم و منتخبین متوجه می‌شوند!”

مجلس دهم فردا ۸ خرداد با معرفی هیات رییسه سنی به طور رسمی آغاز به کار خواهد کرد و پس از تایید اعتبارنامه نمایندگان منتخب، انتخابات هیات رییسه انجام خواهد شد. تایید دوسوم اعتبارنامه ها برای تشکیل هیات رییسه جدید کافی است.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=17599

برچسب ها:
,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.