تاریخ ارسال : ۰۴ آبان ۱۳۹۴ ساعت : ۱۴:۱۱ 1 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

۲۵میلیون وام خودرو بگیرید، ۴۷میلیون پس بدهید!

 قیمت هر خودرو برای مصرف کننده با این تسهیلات حدود ۴۷میلیون تومان تمام می‌شود و این برای مردم بالاست.

به گزارش شلمچه نیوز، سید محمد بیاتیان عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بحث رکود را نمایندگان بارها از دولت قبل تا کنون اعلام کرده‌اند، گفت: این در حالیست که دولتمردان اعلام کرده‌اند از رکود عبور کرده‌ایم.

وی افزود: در شرایط کنونی با تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی برای خرید خودروی جدید داخلی تأثیر مثبت در بازار به وجود نخواهد آمد بلکه تأثیر منفی هم خواهد داشت.

بیاتیان با اشاره به اعتراض و انتقاد مردم به قیمت بالا و کیفیت پایین خودروهای تولید داخل گفت: این مسائل باعث رکود و عدم استقبال مردم از خودروی داخلی شده است.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: ترس از آن است که این تسهیلات جدید در جای دیگری هزینه شود.

وی گفت : استقبال نکردن مردم از تولیدات خودروی داخلی ناشی از سیاست‌های غلط دولتهاست.

بیاتیان با اشاره به سود ۱۶درصدی وام ۲۵میلیونی تسهیلات خرید خودروی داخلی گفت: قیمت هر خودرو برای مصرف کننده با این تسهیلات حدود ۴۷ میلیون تومان تمام می‌شود و این برای مردم بالاست.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: دولت باید به خودروسازان یارانه بدهد تا مردم خودروی ارزان‌تری بخرند.

وی گفت: یکی از انتقادها دخالت دولت‌ها در حوزه مدیریت خودروسازان بوده است. یکی دیگر از انتقادها به خودروسازها این است که نقدینگی‌شان را به خرید سهام خود یا یک بانک اختصاص دادند.

وی گفت: نباید از زمان اعلام عرضه تسهیلات تا اجرای این طرح فاصله بیفتد زیرا این مسئله خود باعث رکود می‌شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خاطرنشان کرد: تسهیلات در نظر گرفته شده ممکن است در کوتاه‌مدت به‌عنوان مسکّن عمل کند اما در درازمدت دولت باید سیاست خود را درباره تولید و عرضه خودروی داخلی اعلام کند.

بیاتیان افزود : سلیقه مردم و قشر جوان خرید خودروهای زیبا با امکانات بهتر است و اگر قرار است خودروی خارجی را در داخل تولید کنیم باید با همان کیفیت اول عرضه شود.

تسنیم


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=4144

  • محمود ۱۳۹۴-۰۸-۰۴ - ۱۶:۵۲ - پاسخ دادن

    اولاً ۱۶درصد سودنهایی نیست سودهای اعلامی یک فریب دارد وآن اینکه بانکها هرسودی را که اعلام میکنند در محاسبه ۴تا۴ونیم درصدبه عنوان کارمزد اضافه تر می گیرند ولی آن را اعلام نمی کنند یعنی سود۱۶درصد نیست بلکه سودتمام شده ۲۰تا۲۰ونیم درصداست ثانیاً به اصل این کار اشکال وارداست جایی که ملت می خواهد با نخریدن خودروی صفر خودروسازرا وادار به پایین آوردن قیمت وافزایش کیفیت کند دولت مقابل ملت ایستاده وازگرانفروش دفاع می کند ووزیر صنعت آنم را خیانت می داند چرا دولت این هزینه را برای اقلام مصرفی مردم مثل : گوشت .مرغ . برنج. نان و…که ازضروریات زندگی هستند وروزمره ونان شب مردم بحساب می آیند حساب نمیکندونجات خودروسازان گرانفروش که وزیرمربوطه مدیر۱۷ شرکت وابسته آن است دغدغه دولت شده است؟؟؟؟؟؟؟؟

  • دیدگاه شما

    معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.