تاریخ ارسال : ۰۷ آبان ۱۳۹۴ ساعت : ۲۱:۲۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ان الله یامر بالعدل و الاحسان…(قران مجید)

برای اینکه جامعه ای روی سعادت و سلامت ببیند باید که افرادش مانند آجرهای یک بنا با هم (همبستگی) داشته باشند. ولی با چه سیمانی می توان آنان را به هم نزدیک ساخت وهمبستگی ایجاد نمود؟

فقط با اقامه عدالت و احسان و محبت…. که حاصل دوری از منیت واحساس مالکیت است.(قران عظیم اشارات متعددی دارد؛ مثل قارون که می گفت: مال من..و ثروت من حاصل زحمات وتلاش روز وشب من است و با علم و زحمت از راه درست اموالی برای خود ذخیره نموده ام..

خداوند هم در هیچ کجای قران نمی گوید او زحمت نکشید ویا سرقت به عنف نمود.. بلکه فقط پروردگار حکیم میفرماید: حقوق الهی ومحرومین وفقرای اجتماعت را بپرداز….و در پایان همین جناب قارون/ سرنوشتش آن شد که با ذلت و خواری به زمین فرو میرود!!( درحالیکه درهمان دوره بسیاری ازعوام ساده اندیش حسرت خورده و دعا می کردند: اندکی مثل قارون باشند!..)

حکایتی میگوید: بهلول در قبرستان رفته بود و بر قبر فردی هی لگد می زد وهی می گفت ای دروغگو..!.. ای کذاب..! ..مردم اطراف بهلول جمع شدند وگفتند: چکار می کنی این قبر متعلق به شخص ثروتمندی است که چند با به حج تمتع رفته بوده است.. وتازه فقط ۳ بار عمره هم به لطف و توفیق الهی قسمتش شده و رفته است../ .بهلول گفت این حاجی تا وقتی زنده بود می گفت: پول من!.. مال من!.. باغ من!.. خانه های من!.. زن من!..و… در حالیکه دروغ می گفت و هیچ پولی و خانه هایش و باغ و زنش را با خود  نبرده..پس دروغ می گفت ومن من کذایی میکرد..؟؟؟.. اموال وپول ها و خانه هایش را دیگران تصاحب نموده و زنش نیز در پی شویی دیگر است..!! ..مردم متفرق شدند..

آخر چرا عده ای و جماعتی در این سرزمین  که هنوز خون سرخ شهیدانش تازه است.. خویشتن را صاحب اختیار و مالک ثروت کشور و مردمانش  می دانند و از رهنمودها و آرمان های خمینی کبیر(ره) و شهیدان سرافراز و رهبری دلسوز  سر بر می تابند.

 

تا چه وقت در ایران بزرگ ما  فقط به صرف وابستگی به فلان مسئول یا شخصیت!! باید آقازادگانشان و وابستگانشان از بهترین امکاتات رفاهی (برگرفته و یا به اختلاس رفته از بیت المال) برخوردار باشند و متاسفانه  به اکثریت غالب خانواده های معزز شهدا و جانبازان محترم. که پویایی جمهوری اسلامی عزیز ما  ثمره خون های مطهر و ایثارگری های خالصانه آنهاست بی توجهی شود.

 .و چرا محرومین ومستضعفین باید همچنان سرگشته وحیران باشند و شکاف بین طبقاتی آنهم با این وسعت وجود داشته باشد. و حتی رو به گسترش باشد.

….. منظورمان  این است که پرداختن به امور خانواده های معظم شهدا یی که تاکنون مظلوم واقع شده اند و نیز جانبازان بزرگوار وایثارگران عزیزی که کماکان گرفتار مسائل معیشتی و درمانی هستند  و هنوز نتوانسته اند به حق و حقوق واقعی خود برسند از جمله حقوق الهی است که باید در صدر مسائل اجتماعی  قرار بگیرد.

 و رسیدگی به مشکلات و پرداخت حقوق محرومین ومستضعفین جامعه و اقامه عدل  نیز براساس فرمان خداوند درقران کریم وپیامبر(ص) از اهم امور یک کشور اسلامی است.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=4409

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.