تاریخ ارسال : ۲۳ آبان ۱۳۹۴ ساعت : ۰۰:۵۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

خائن‌ها و ساده‌اندیش‌ها امریکا را بزک می‌کنند

مراسم چهارمین سالگرد شهادت سردار حسن طهرانی‌مقدم و جمعی از کارشناسان موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با حضور فرماندهان عالی‌رتبه نیروهای مسلح روز پنج شنبه در حسینیه امام رضا(ع) نیروی هوافضای سپاه برگزار شد.

به گزارش شلمچه نیوز، سردار غلامعلی رشید جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه، سرداریعقوب زهدی معاون مرکز راهبردی دفاعی، سردار عبداللهی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص)، سردار مجید موسوی جانشین نیروی هوافضا و جمعی دیگر از فرماندهان و همرزمان آن شهید در این مراسم حضور داشتند.

در این مراسم، سرلشکر غلامعلی رشید جانشین رئیس ستادکل نیروهای مسلح با اشاره به هشت سال جنگ تحمیلی، اظهار داشت: بنده در همه ایام جنگ حضور داشتم و در همه عملیات‌ها کنار رزمندگان بودم و قادرم به‌طور دقیق از همه آنها صحبت کنم.
وی افزود: ما هنوز هم در جنگ و کنار شهدا زندگی می‌کنیم، هنوز هم دفتر و تاریخ جنگ بسته نشده و از بدی‌ها و خوبی‌های آن حرف می‌زنیم که اگر بخواهیم در این باره مصداق بیاوریم، تشییع باشکوه شهدای غواص و مدافعان حرم است. سرلشکر رشید تصریح کرد: دفاع مقدس یک اتفاق جهانی و متمایز از جنگ‌های دیگر مانند کره، اعراب و اسرائیل است و با گفتن «نه» بزرگ امام(ره) به شرق و غرب استکبار به مقابله با آن پرداخت. جانشین رئیس ستادکل نیروهای مسلح با اشاره به حمایت شرق و غرب از صدام در دوران جنگ، گفت: در هشت سال جنگ تحمیلی شرق و غرب به حمایت از دشمن آمدند، اما ملت عظیم و مظلوم ما دشمن را نابود کرد و فاتح میدان شد. وی ادامه داد: امروز باید حقیقت دفاع مقدس را برای جوانان بازگو کنیم تا با سختی‌های جنگ تحمیلی آشنا شوند و بدانند که فرماندهان ما چه روح بزرگی داشتند. زمانی که باکری‌ها و طهرانی‌مقدم‌ها در برابر دشمن می‌ایستادند، همه رزمندگان هم کنار آنها ایستادگی می‌کردند.
سرلشکر رشید با اشاره به تأسیس توپخانه سپاه پاسداران به دست شهید طهرانی‌مقدم، گفت: زمانی که شهید طهرانی‌مقدم توپخانه سپاه را ساماندهی می‌کرد روزی حسن شفیع‌زاده را صدا کردم و به او گفتم بچه‌ها از کمبود آتش گلایه دارند که پاسخ داد، سهمیه توپ‌های ما ۷۰ گلوله و سهمیه توپ‌های دشمن ۸۰ گلوله است، جنگیدن با این توان نشان از حماسه‌سازی فرماندهان و رزمندگان ما دارد. جانشین ستادکل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: در آن زمان امام(ره) فرمودند که من دست بازوی کسانی که در مسیر تولید گلوله تلاش می‌کنند را می‌بوسم و حاج‌احمد‌آقا به من گفتند که امام(ره) این حرف‌ها را از ته دل زدند.
سرلشکر رشید با اشاره به جنگ ایران و شوروی سابق گفت: جنگی که ۱۲ سال با شوروی طول کشید نتیجه‌ای جز شکست ایران و انعقاد قرارداد ترکمنچای نداشت که ما در آن قرارداد هم زمین دادیم و هم ندیدیم شوروی‌چه بلایی بر سرمان آورد. رضاخان نیز که در مقابل ملت خود قلدری می‌کرد، در برابر دشمنان خارجی فرار کرد و ارتشش نیز از هم پاشید.تجلیل رهبر انقلاب از نمایش شهر موشکی سپاه
سرلشکر رشید تأکید کرد: ‌ای کاش تا زمانی که فرماندهان عالی‌رتبه ما زنده هستند آنها را بیشتر بشناسیم و قدرشان را بدانیم. همین آقای حاجی‌زاده خلاقیت، نوآوری، خط‌شکنی و برنامه‌ریزی بسیار خوبی دارند که بارها و بارها دل حضرت آقا را شاد کرده‌اند.
وی ادامه داد: هفدهم مهرماه سال جاری خدمت رهبری بودم. بنده از توانایی‌های اطلاعاتی هوافضا گزارش می‌دادم که آقا فرمودند هم کار تبلیغاتی آقای حاجی‌زاده بسیار خوب بود و هم گویش ایشان برای مردم جالب بود. منظور حضرت آقا نشان دادن شهر موشکی بود که اخیراً معرفی شد. جانشین رئیس ستادکل نیروهای مسلح با اشاره به رابطه خود با شهید طهرانی‌مقدم، گفت: شهید طهرانی‌مقدم در ۲۰ آذر ۶۰ در سنگر روستای بردیه و در عملیات طریق‌القدس یادداشتی به من داد و در آن یادداشت خطری را گوشزد کرد و بنده به او گفتم که خمپاره‌ها را رها کن و به دنبال توپخانه‌ها برو. شهید طهرانی‌مقدم در آن موقع از توپخانه ارتش ناامید شده بود. سرلشکر رشید گفت: بنده در جایی گفتم که فرماندهان سپاه ژنرال‌های جوان ما بودند. یکی از آقایان که الان یکی از مسئولان است، ناراحت شد و گفت که پس بقیه فرماندهان چه؟ بنده به او گفتم که ارتش نیز ژنرال‌های جوان زیادی داشت که شهید صیادشیرازی یکی از آنها بود، البته کاری که حسن طهرانی‌مقدم کرد یک معجزه بود. وی افزود: آتش توپخانه حسن طهرانی‌مقدم بلای آسمانی بود که بر سر بعثی‌ها، منافقین و صهیونیست‌ها نازل شد. جانشین رئیس ستادکل نیروهای مسلح ادامه داد: سال ۷۷ نقطه عطفی در زندگی شهید طهرانی‌مقدم بود که ایشان به فکر بازدارندگی در برابر رژیم‌صهیونیستی افتاد و در سال ۷۹ نیز موشکی با برد ۲ هزار کیلومتر شلیک کرد.تلاش برخی برای بزک امریکا در پسابرجام
سرلشکر رشید با اشاره به مسائل هسته‌ای گفت: بعد از توافقات هسته‌ای برخی به دنبال بزک کردن چهره منفور امریکا هستند. این افراد به دو دسته تقسیم می‌شوند؛ دسته اول ساده‌اندیش هستند و خائن نیستند که شاید برخی از مسئولان جزو دسته اول باشند، اما یک عده خائن و نفوذی‌اند. ما باید در مقابل هر دو دسته بایستیم، چون آنها می‌خواهند پای امریکا را به کشور باز کنند. وی تأکید کرد: توافق هسته‌ای ما به معنی همسویی ایران با قدرت‌های استکباری و امریکا در مسائل منطقه نیست، اما دشمن همواره برنامه خود را برای مقابله با انقلاب اسلامی دنبال می‌کند و تقابل ما با امریکا صرفاً روی منافع جغرافیایی نیست بلکه براساس تقابل اسلام و کفر است.
وی با اشاره به بازرسی آژانس هسته‌ای از مراکز هسته‌ای ایران، تصریح کرد: آژانس در نیروگاه نطنز و برخی دیگر از مراکز هسته‌ای ما دوربین کار گذاشته، اما آیا آنها از دیمونا (یکی از نیروگاه‌های هسته‌ای رژیم‌ صهیونیستی) بازرسی کرده‌اند؟ امروز جمهوری اسلامی ایران زیر ۵ درصد غنی‌سازی دارد، اما رژیم اشغالگر قدس بالای ۹۰ درصد غنی‌سازی می‌کند و بمب اتم می‌سازد، اما چرا کسی به آنها چیزی نمی‌گوید و فقط محدودیت‌ها باید شامل حال جمهوری اسلامی ایران شود. جانشین رئیس ستادکل نیروهای مسلح با اشاره به نظر مقام معظم رهبری در رابطه با ساخت بمب اتم، تأکید کرد: حضرت آقا فتوا دادند که تولید، نگهداری و به کارگیری بمب اتم حرام است و این موضوع را به مسئولان سیاست‌خارجی نیز تأکید کردند که آن را در سازمان ملل ثبت کنید. سرلشکر رشید ادامه داد: ‌موضوع هسته‌ای و حقوق بشر تنها بهانه است و آنها با اصل اسلام مشکل دارند و مذاکرات هسته‌ای هیچ تغییری را در سیاست راهبردی ما در رابطه با دشمنان تغییر نخواهد داد.

هوافضای سپاه شالوده قدرت ایران در ابعاد تهاجمی ودفاعی را بنا کرد
وی به بخش نیروی هوافضای سپاه اشاره کرد و گفت: نیروی هوافضای سپاه شالوده قدرت ایران را در ابعاد دفاعی و تهاجمی بنا کرده، این قدرت علاوه بر بازدارندگی قدرت منطقه‌ای ایران را نیز تضمین می‌کند. سرلشکر رشید تأکید کرد: هر چند دشمنان در آینده به بهانه حمایت ایران از ملت‌های مظلوم ما را تحت فشار قرار خواهند داد، اماحمایت جمهوری اسلامی ایران از مسلمانان و مظلومان عالم ادامه خواهد داشت. جانشین رئیس ستادکل نیروهای مسلح در پایان تصریح کرد: ما چشم‌انداز روشنی خواهیم داشت که این موضوع شامل ثبات سیاسی، امنیتی، رفع مشکلات معیشتی مردم و حمایت از مظلومان عالم خواهد بود.

دعای توسل شهید طهرانی‌مقدم قبل از انجام هر شلیک
سردار یعقوب زهدی معاون مرکز تحقیقات راهبردی روز پنج‌شنبه در حاشیه چهارمین سالگرد شهادت سردار حسن طهرانی‌مقدم در جمع خبرنگاران، با اشاره به ابعاد شخصیتی شهید طهرانی‌مقدم، اظهار داشت: شهید طهرانی‌مقدم مرد کارهای ناممکن بود و هر کاری که غیرممکن بود ایشان داوطلبانه آن کار را قبول می‌کرد و به‌درستی آن را انجام می‌داد. وی ادامه داد: شهید طهرانی‌مقدم معتقد بود: وقتی صدام شهرهای ما را موشک‌باران می‌کند، ما نیز باید دست ولی فقیه را برای پاسخ به این حملات پر کنیم. سردار زهدی تصریح کرد: شهید طهرانی‌مقدم هیچ موشکی را شلیک نمی‌کرد مگر اینکه قبل از آن دعای توسل بخواند «و مارمیته اذرمیت و لکن اللهُ رمی» روی آن بنویسد.
سردار زهدی خاطرنشان کرد: به‌دلیل بزرگی و سختی کارها و ایده‌های شهید طهرانی‌مقدم بعضاً برخی مخالفت‌ها با ایشان صورت می‌گرفت، اما گوش حاج‌حسن به این کارها بدهکار نبود و کار را به نتیجه می‌رساند. سردار زهدی افزود: در زمانی که هیچ‌کس انتظار نداشت سپاه توپخانه تأسیس کند، شهید طهرانی‌مقدم با شجاعت تمام این کار را انجام داد.

جوان

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=5559

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.