تاریخ ارسال : ۰۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت : ۲۳:۲۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

راه‌اندازی نمایشگاه دستاوردهای اقتصاد مقاومتی در ساری

فرمانده سپاه ناحیه شهرستان ساری با بیان اینکه تولیدات اقتصاد مقاومتی بسیجیان باید بیشتر از گذشته در معرض دید مردم قرار گیرد، گفت: نمایشگاه دائمی دستاوردهای اقتصاد مقاومتی بسیج در ساری راه‌اندازی شود.
به گزارش شلمچه نیوز از ساری، علی خادم در آیین اختتامیه نمایشگاه دستاوردهای اقتصاد مقاومتی بسیجیان مرکز مازندران در امام‌زاده یحیی (ع) این شهرستان اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی یکی از ارکان مهم و اصلی اقتصاد کشور به‌شمار می‌رود که نیازمند توجه بیشتر مسئولان به این مسئله و خودباوری جوانان است.

وی با بیان اینکه کشور تاکنون در اجرای اقتصاد مقاومتی به‌خوبی عمل نکرده و دولت باید جوانان را به‌سمت بهره‌گیری از توانمندی‌های محیطی حمایت کند، افزود: اقتصاد کشور با چالش جدی روبه‌رو‌ست و اگر جوانان ما خودباوری داشته باشند می‌توانند براساس فرمایشات مقام معظم رهبری طرح اقتصاد مقاومتی را در کشور پیاده کنند.

فرمانده سپاه ناحیه شهرستان ساری با بیان اینکه دشمن می‌خواهد ایران اسلامی در تمامی زمینه‌ها وابسته بیگانگان باشد، ادامه داد: در زمینه برجام دشمنان مشکلات اقتصادی را بهانه کردند و می‌خواهند ملت ایران به استکبار وابسته باشد.

این مسئول اقتصاد مقاومتی را تنها راه حل جلوگیری از وابستگی به بیگانگان دانست و گفت: بسیجیان باید توانمندی‌های شخصی و منطقه‌ای را شناسایی و با کمک مسئولان نسبت به شکوفایی آن اقدام کنند.

خادم بر نهادینه کردن فرهنگ اقتصاد مقاومتی در کشور تاکید کرد و ادامه داد: ایران در زمینه تنبلی رتبه سوم جهان را دارد و از این لحاظ رکورددار هستیم که برای وضعیت اقتصاد کشور خوش‌آیند نیست.

وی با بیان اینکه مهندسان و تحصیل‌کرده‌های کشور نباید فکر کنند کار به‌سراغ آن‌ها می‌آید بلکه باید خوشان به سراغ کار روند، تصریح کرد: مردم جامعه ما در بحث اصلاح الگوی مصرف، خودباوری‌ها و… ضعف دارند که این‌ها همه آفت جدی اقتصاد مقاومتی هستند . فرمانده سپاه ناحیه شهرستان ساری ضعف مدیریتی را عامل اصلی تحقق نیافتن اقتصاد مقاومتی در کشور دانست و افزود: کشور ما سالانه برای ۳ میلیون خارجی شغل ایجاد می‌کند که اگر همین منابع در داخل کشور استفاده شود شاهد رشد و شکوفایی اقتصاد در جامعه هستیم.
این مسئول با بیان اینکه توانمندی‌هایی در ایران وجود دارد که می‌توانیم شرایط غذایی و زندگی ۳۰۰ میلیون نفر در جهان را تامین کنیم، تصریح کرد: جوانان ایران اسلامی برای ضعف خودباوری آسیب‌های جدی دیدند که البته دولت باید حمایت‌های جدی‌تری از آن‌ها داشته باشد.

خادم از ارائه ۴ میلیارد تومان تسهیلات خوداشتغالی در باب اقتصاد مقاومتی به بسیجیان شهرستان ساری خبر داد و خاطرنشان کرد: مسئولان کشور باید دغدغه اقتصاد مقاومتی داشته باشند تا بتوانند برای جوانان ایجاد شغل کنند.وی با اشاره به اینکه بیکاری مشکلات اجتماعی مانند افزایش سن ازدواج، طلاق، کاهش جمعیتی، کاهش سن معتادان و… به‌دنبال دارد، هشدار داد: تا سال ۲۰۳۰ شاهد افزایش جمعیتی سنی‌ در کشور هستیم و بیشتر مسئولان کشور ما سنی می‌شوند.فرمانده سپاه ناحیه شهرستان ساری در پایان با بیان اینکه تولیدات اقتصاد مقاومتی بسیجیان باید بیشتر از گذشته در معرض دید مردم قرار گیرد و تنها به برپایی نمایشگاه در هفته بسیج خلاصه نشود، گفت: نمایشگاه دائمی دستاوردهای اقتصاد مقاومتی بسیج در ساری راه‌اندازی شود.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=6477

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.