تاریخ ارسال : ۲۵ آذر ۱۳۹۴ ساعت : ۲۱:۵۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

هاشمی رفسنجانی، روباه مکار و کلاغ های منتقد

هاشمی رفسنجانی درباره منتقدانش گفته: فشار این ها روی من اثر ندارد و این ها مثل کلاغ هستند. راستش من خیلی فکر کردم، حتی گشتم روی شاخه ی درخت و کلاغی دیدم و مدت ها تماشایش کردم، متوجه نشدم وقتی کسی یا کسانی به آدم فشار می آورند چطور آدم یاد کلاغ ممکن است بیافتد.

هاشمی۱-۴۲۵x250

شلمچه نیوز- حشمت فردوس؛ هاشمی رفسنجانی درباره منتقدانش گفته: فشار این ها روی من اثر ندارد و این ها مثل کلاغ هستند.

راستش من خیلی فکر کردم، حتی گشتم روی شاخه ی درخت و کلاغی دیدم و مدت ها تماشایش کردم، متوجه نشدم وقتی کسی یا کسانی به آدم فشار می آورند چطور آدم یاد کلاغ ممکن است بیافتد.

یعنی من هر چیزی راجع به کلاغ شنیدم، اما خب انصافا نشنیدم فشاری به کسی بیاورند. یعنی کلاغ هایی که من دیدم و می شناسم تا الان فشاری به کسی نیاوردند. در چهره شان هم که دقیق شوی، بعید می بینی از این به بعد هم بخواهند اهل فشار و این جور حرکات باشند.

من تنها مواجهه پر فشاری که در خصوص کلاغ ها به یاد دارم، داستان روباه و کلاغ هست. که آخرین خبری که داشتم، روباه کلاغ را تحت فشار قرار داده بود.

کلاغ ها آنقدر بی آزار و بی فشار هستند که از کودکی ام تا به امروز صدها قصه و داستان را دیدم و شنیدم که به یک سرانجامی رسید ولی کلاغه به خونه اش هنوز نرسید، یعنی همچین موجودات راحت و کم فشاری هستند. به نظرم روشنه که خیلی درگیر رسیدن، نرسیدن نیستند. رها هستند در جریان تاریخ و در بادهای همیشه ی روزگار.

این نرمی و بی فشاری را مقایسه کنید با کبوترها که در همان شعر کفتر کاکل به سر، بلافاصله با گفتن های های، نشان می دهند که موجودات پر حاشیه و پر فشاری هستند.

کلاغ سال هاست به خانه ش نرسیده و حالا حالا ها هم نرسد دربند نیست ولی کبوتر برای دو وجب لانه و دانه، صاحبش را بالای بوم بی کار و بدبخت می کند.

یعنی خداییش کبوتر منتقد پر فشار تریست تا کلاغ.

کلاغ یه حسرت خاموش و چهره متفکری هم دارد که با فشار نسبتی ندارد. یعنی لامصب وقتی آن بالا ساکت لای شاخ و برگ درختان پاییزی فرو رفته، انگار داره با خودش میگه رفیقم کجایی؟! دقیقا کجایی؟!..

چهارچوب های نظری کلاغ الان کلا به چالش کشیده شده، یعنی همون بالا که نشسته هر از چند گاهی یه آه قاری می کشه و مدام با منتقد درون خودش کلنجار میره که تو کجا و کی و اصولا چطوری فشار آوردی؟!

این قصه هم به سر رسید و کلاغه به خونه ش نرسید.

 

 

میدان۷۲


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=7423

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.