تاریخ ارسال : ۲۶ دی ۱۳۹۴ ساعت : ۱۵:۰۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

وزیر امور خارجه کشورمان در وین به سر می‌برد تا پس از انتشار گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در بیانیه‌‌ای مشترک با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و وزیر خارجه آمریکا “روز اجرای” برجام را اعلام کنند.

به گزارش شلمچه نیوز، بیش از شش ماه از تفاهم هسته‌ای “برنامه جامع اقدام مشترک” بین ایران و گروه ۱+۵ گذشته است. کشورها تعهدات خود را انجام داده‌اند و امروز (شنبه) پس از انتشار گزارش بازرسان آژانس بین‌الملل انرژی اتمی درباره اجرای تعهدات ایران، به صورت رسمی وارد “روز اجراء” خواهیم شد.

پس از این روز لغو تمام تحریم‌های بین‌المللی و یکجانبه مرتبط با برنامه هسته‌ای ایران که در بیش از یک دهه گذشته علیه کشورمان اعمال شده‌اند، به صورت رسمی حالت اجرایی به خود می‌گیرند.

۱۴:۳۵ وزیر امور خارجه کشورمان که برای اعلام “روز اجرای” برنامه جامع اقدام مشترک در وین به سر می‌برد عصر امروز (شنبه) با همتایان آمریکایی و اتریشی خود دیدار می‌کند.

خبرنگاران ایرانی حاضر در پاله‌کوبورگ

۱۲:۵۶ کری تا دقایقی دیگر لندن را به مقصد اتریش ترک خواهد کرد. وی بعد از ساعت ۱۳:۰۰ به وقت محلی به وین خواهد رسید.

۱۲:۵۵ گزارش آژانس درباره اجرای تعهدات ایران بر اساس برجام تا نیم‌ساعت دیگر منتشر خواهد شد.

۱۲:۵۱ ظریف و موگرینی در وین دیدار کردند.

۱۱:۵۶ ظریف: ایران آماده اتحاد علیه افراط‌گرایی است. وزیر خارجه ایران اعلام کرد که زمان رها کردن دنیا از شر افراط‌گرایی فرا رسیده و ایران آماده اتحاد در این مسیر است. (بیشتر بخوانید)

۱۱:۱۷ ظریف: با ارائه گزارش آژانس، برجام اجرایی و تحریم‌ها لغو می‌شوند. وزیر امور خارجه کشورمان در بدو ورود به وین اعلام کرد که امروز با ارایه گزارش مدیر کل اژانس برجام اجرایی خواهد شد و بعد بیانیه مشترک برای اعلام شروع برجام صادر خواهد شد. (بیشتر بخوانید)

 

۱۰:۲۰ هواپیمای حامل وزیر امور خارجه کشورمان که برای اعلام آغاز «روز اجرای» برجام عازم پایتخت اتریش شده بود، دقایقی پیش در فرودگاه وین به زمین نشست.

۰۵:۱۰ وزیر امور خارجه کشورمان، برای اعلام رسمی آغاز «روز اجرای» برجام، صبح امروز تهران را به مقصد وین ترک کرد.

تسنیم


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=9407

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.