تاریخ ارسال : ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۲:۰۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

هر آنی ممکن است تلگرام مسدود ‌شود

دبیر شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه شهروندان حق دارند از هر پیام‌رسانی استفاده کنند، به شرط اینکه تابع قوانین کشور باشد، گفت: فعلا تصمیمی درباره انسداد تلگرام گرفته نشده اما هر آن ممکن است شرایطی برای انسداد تلگرام پیش بیاید.

به گزارش شلمچه نیوز، سیدابوالحسن فیروزآبادی اظهار داشت: ما به دنبال پیام‌رسانی با کاربران بالا و قابلیت اشتغالزایی هستیم. تاریخی برای مسدود کردن تلگرام مطرح نشده اما از کسب‌وکارها و موسساتی که کانال‌های زیادی دارند دعوت شده از پیام‌رسان‌های خارجی به پیام‌رسان‌های داخلی کوچ کنند. وی درباره استفاده شخص خود از پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی خارجی اضافه کرد: من هم از تلگرام و اینستاگرام استفاده می‌کنم و بنا به تعهدی که به پیام‌رسان‌های داخلی دارم از آنها نیز استفاده می‌کنم. وی با بیان اینکه در حوزه پیام‌رسان‌ها نوعی نابسامانی در کشور وجود دارد، افزود: بنا به دستور رئیس‌جمهور به‌طور جدی در سال ۹۷ در حوزه کاربرد پیام‌رسان‌ها باید پیام‌رسان داخلی در اولویت باشد. البته پیام‌رسان‌های خارجی هم می‌توانند فعالیت کنند به شرطی که تابع قوانین جمهوری اسلامی باشند. وزارت آموزش‌وپرورش در حوزه کوچ پیام‌رسان‌های خارجی به داخلی بخشنامه صادر کرده است. فیروزآبادی با بیان اینکه به پیام‌رسان داخلی انواع تهمت‌ها زده شده، گفت: در مقایسه با کاربرانی که از پیام‌رسان‌های خارجی استفاده می‌کنند، رقم کاربران استفاده‌کننده از پیام‌رسان‌های داخلی بسیار کم است. به کسانی که با کوچ پیام‌رسان‌های خارجی به داخلی کسب‌وکارشان دچار اختلال می‌شود، بیمه بیکاری تعلق می‌گیرد.

آغاز فیلترینگ تلگرام در روسیه
در همین حال رگولاتور دولتی مخابرات روسیه (روسکومنادزور) دیروز اعلام کرد، در اجرای تصمیم دادگاه، مسدود کردن دسترسی کاربران روس به پیام‌رسان تلگرام را آغاز کرده است. این رگولاتوری اعلام کرد، بخشنامه منع دسترسی به تلگرام را به اپراتورهای مخابراتی این کشور ابلاغ کرده است.

 

منبع؛ ایسنا


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=96203

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.